Sieć do bliźniaka - potrzebny sprzęt

Cześć :slight_smile:

Mam problem. Niedługo się przeprowadzam do bliźniaka, i ma tam każdy pokój mieć gniazdo Ethernet w ścianie, znaczy ma. w piwnicy wychodzi pięć kabli Ethernet(z każdego pokoju), a jak wiadomo, standardowe routery mają po 4 porty wyjścia, i poszukuję urządzenia, switcha który będzie mieć co najmniej pięć portów Ethernet, nie będzie mieć wi-fi(ale jak będzie mieć to jakoś ścierpię), i dobrze by było gdyby miał ADSL(jestem skazany na Neostradę),a jak nie to możecie mi zaproponować układ sieci lokalnej? Mam tak: Router z wifi chciałbym mieć w salonie, router już mam, ale chciałbym mieć możliwość przeniesienia go do innego pokoju(aby zasięg był lepszy), a skoro w każdym jest gniazdo sieciowe(ważne-gniazdo telefoniczne też jest), to można go spokojnie przenosić. Teraz, dlaczego nie pójdę na łatwiznę i nie wsadzę go do piwnicy tam gdzie spotykają się kable? bo będzie słaby zasięg u góry. Po prostu nie chcę. Myślę ew. o tym, że gdyby nie było urządzenia spełniającego moje oczekiwania, to może router by był z ADSL np w salonie obok gniazda tel. i łykał internet, kablem wywalał Ethernet do piwnicy, a zwykły router 4-portowy w piwnicy rozdzielał go do innych pokoi kablem, bo by przecież wtedy portów starczało? w tym wypadku miałbym wszystkie urządzenia na stanie, ale prosiłbym o zaproponowanie mi wyjścia z sytuacji :smiley: