Sieć domowa - brak internetu-przy podłączonych 2 komputerach

Witam

Mam taki oto problem. Ruter wifi Netgear - nowy model. Podłączony przez kabel komputer stacjonarny. Przez wifi podłączony netbook Acer d255. Mianowicie, gdy korzystam ze stacjonarnego jest ok, ale gdy podłączę się netbookiem to dzieją się takie cuda, że raz na stacjonarnym nie ma neta, raz na netbooku, raz na jednym strona ładuje się w połowie, raz na drugim itp. Cuda na kiju. Komputery mają przypisane na ruterze adresy ip, więc nie można mówić o ich konflikcie. Gdzie leży problem?

ja bym zaczął od najprostrzego testu czyli ping -t z obu jednoczesnie na router.

poczekać z 5 min

a potem np na wp.pl z 5 min

i powiedz czy coś ciekawego widać…

Można jaśniej? :smiley:

Dodane 07.04.2012 (So) 19:23

Ponawiam pytanie.

Nie podałeś jaki dokładnie router.

Jeśli masz z tyłu wejście WAN to kabel dostępowy tam podłączasz.

Zobacz czy nie masz konfliktów IP lokalnie. Każde urządzenie powinno mieć własne IP (nie powinny się dublować)

Najlepiej zdiagnozuj sam według poradnika:

http://sieci-komputerowe.net/podstawy/1 … ow-w-sieci

i daj znać co wyszło

pzdr

beztytuu456789.th.jpg

beztytuu45678.th.jpg

beztytuu4567.th.jpg

beztytuu456.th.jpg

beztytuu45k.th.jpg

beztytuu4vt.th.jpg

beztytuudoc.th.jpg

Tak to wygląda. Ruter to Netgear WNR1000. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale moja kablówka musi korzystać z proxy, podam jego adres. proxy.telsten.com port 3128. Bez tego nie można się w ogólę połączyć z internetem.

Według pingów jest wyśmienicie - wniosek powinien być z tego taki że szwankuje albo przeglądarka albo ich proxy…

Rozmawiałeś z dostawcą?

Z dostawcą nie, ale zobacz. Gdy mam podłączony tylko jeden komputer jest ok. Gdy włącze drugi jest dopiero lipa. Nie dziwi cie to? Wczesniej na tym samym ruterze tak nie bylo, dopiero od pewnego czasu. Nie zmieniałem żadnych ustawień

czy pingi wykonywałeś tak jak prosiłem w pierwszym poście równolegle ?

na jednym i na drugim kompie “ping wp.pl -t”

jak tu jest np na 100 pakietach ok

to problem jak widać jest z http …

co to oznacza dla mnie ?

coś co jest wspólnego to proxy i router.

router szybko można wykluczyć podmieniając na inny jeżeli to nie routeromodem od nich.

PS zachowanie nieco jakby adresy MAC były takie same ale ping by wtedy nie dochodził poprawnie przy równoległym pingowaniu

pzdr

Dałem ciała, nie wykonywałem tych testów równolegle… Zrobię jeszcze raz i podeślę wyniki. Dzięki za zainteresowanie