Sieć domowa, brakuje tylko internetu na drugim kompie

Mam net od Multimedii, skąd mam wziąć te serwery DNS? po wpisaniu ipconfig/al?

Ale z modemu(tam gdzie jest net), czy z karty sieciowej?

nie wiem co to za dostawca i jakie ma serwery dns musisz je jakoś zdobyć albo po prostu zadzwoń do nich, tylko to mają być “sztywne” serwery nie te z ipconfig /all, chyba że się nie zmieniają za każdym załadowaniem neta to będą te , bramą na drugim kompie ma być ip z karty sieciowej pierwszego czyli 192.168.0.1, ale widzę że jeden serwer tj. 194.204.159.1 / z Twojego screena /jest z tp sa to może ta multimedia to jakaś firma co dzierżawi serwery od tp sa, spróbuj wpisać te co Ci podalem

No one się nie zmieniają, tylko że one są 3, a w windzie xp jest miejsce na wpisanie 2. W windzie ME na drugim kompie jest znowu inaczej(lookaj screen).

G… dało za przeproszeniem

Witam,

To, że EL NINO nazwał drugi interfejs kartą sieciową, wcale nie znaczy, że to jest karta sieciowa.

W moim przypadku 1-sza karta sieciowa to był modem (ustawienia zgodne z tym, co tam podane),

2-ga zaś to sieciówka Realtek, którą podłączałem się do drugiego kompa.

Jakbyś przeczytał mojego posta to doszedłbyś do wniosku, że miałem DOKŁADNIE tak samo.

Tyle, że net od TPSA.

A ja mówię, żebyś zrobił WSZYSTKO tak, jak w poradniku, a nie część na automacie, a część ręcznie…

Ile mam razy to powtórzyć?

Tak ciężko wpisać ręcznie kilka numerków?

Po wpisaniu ipconfig /all masz je podane pod zakamuflowaną nazwą… serwery DNS.

Pierwszy to ten podstawowy, domyślny, drugi zaś to dodatkowy.

Masz 3? OK, to sobie losowo wybierz, który ustawisz jako dodatkowy (z dwóch ostatnich).

Ja chyba wcale nie wpisywałem zapasowego.

Tylko, że jak wpiszę ręcznie ustawienia to co prawda net działa ale wtedy się wyłącza DHCP: ifkoksdsak2.th.jpg

Złączono Posta : 19.07.2006 (Sro) 17:23

Każdy poradnik mówi co innego, np. ten: http://banita.pl/~pysiu/si/siec.html, a ten: http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=12707

Złączono Posta : 19.07.2006 (Sro) 19:06

Mała nowość. W kompie nr 2 pojawiła się ikonka w sys tre’u o bramie. Jest tam napisane, że komputer wykorzystuje połączenie lokalne 2(czyli to na 1 kompie gdzie jest net) do łączenia z netem. Zmieniłem coś w firewalu(zone alarm) i od tego czasu ta ikonka sie pojawia. Ale qrde netu cały czas nie ma, oczywiście znowu od początku wszystkie konfiguracje. Poradźcie coś jest tak bliskow już!

Jeżeli dobrze ustawiłeś wszystkie IP i kompy się łaczą i udostepniłeś, a nie ma interneta na 2-gim kompie to jeszcze powinieneś wpisać adresy DNS na drugim kompie.

Wejdz do konsoli na 1-szym kompie, wpisz polecenie

ipconfig /all

i tam będziesz miał adresy dns-ów. Te adresy wpisz na drugim kompie we właściwościach karty sieciowej. Jeżeli o to tu chodzi to pomoże.

Złączono Posta : 21.07.2006 (Pią) 18:41

oj to miało być ipconfig /all

a kabel napewno dobrze skrecony ??? Wpisz na kompie gdzie masz XP i udostepniasz neta 192.168.0.1 a brame powinno samo ci wpisac a potem udostepnij neta! Moze zadziala !!