Sieć domowa, "brama domyślna jest niedostępna" nowy ruter

Witam,

mam problem z siecią a właściwie tylko z jednym komputerem,

jakiś czas temu zacząłem łączyć się przez kabel a nie wifi z internetem. Jednak pojawił się pewien problem, po pewnym czasie komputer zostaje odłączony od internetu (godzina pracy, 2 czasami, różnie) wchodze w połączenia internetowe, daje funkcje “napraw” i wykakuje że “brama domyślna była niedostępna - problem naprawiony” ale niestety tylko na chwile :confused:

Myślałem że problemem jest mój ruter, ponieważ był to niecieszący się dobrą famą Edimax, więc wymieniłem na

Asus RT-N10 jednak problem nie zniknął.

Czy może to byc problem konfiguracji czy też karty sieciowej laptopa? Albo to że jest on obsługiwany przez windows’a 7?

w sieci są jeszcze 2 komputery, 1 z kabla ( bez problemów najmniejszych) drugi laptop wifi (bez problemów najmniejszych)

3 komp-----> mój laptop na którym jest problem z “brama domyślna jest niedostępna” to Samsung R540 karta sieciowa: Marell Yukon 88E040

Spróbuj użyć Konfiguracji alternatywnej. Zobacz moją wiadomość w temacie: oznaczaja-bledy-dzienniku-zdarzen-t494507.html

Daj znać o efektach.

Pozdrawiam!

Spróbuj ściągnąć najnowsze sterowniki do karty sieciowej. Jeśli nie grzebałeś w ustawieniach to raczej nie jest to problem konfiguracji ani Windows’a 7 podejrzewałbym raczej awarię karty sieciowej. Możesz też spróbować kompa, z którym jest problem podłączyć do innego portu w routerze i ewentualnie wymienić kabel.

Co do aktualizacji sterowników mogą przydać się rady: bluescreen-windows-t489660.html

serdecznie dziekuje za rady, konfiguracje alternatywną ustawiłem i bede testował cały dzień :slight_smile:

a co do sterownikow to już szukam… Dam znać o efektach!

Dodane 11.07.2012 (Śr) 10:50

przekładanie portów już przerabiałem, jak już pisalem nawet i zmieniłem ruter z niepewnego Edimaxa na Asusa :slight_smile:

sterowniki stety(?) aktualne, przynajmniej tak windows twierdzi…

Dodane 11.07.2012 (Śr) 11:20

znalazlem sterowniki na stronie samsunga, tez zainstalowalem :slight_smile:

Też mam Samsunga (tyle, że R580), pobrałem sterowniki do sieciówek ze strony producenta laptopa i ogólnie jest w porządku.

Napisz któregoś dnia o efektach, chętnie przeczytam czy rady zadziałały. :wink:

Sterowniki na stronach producenta np. laptopa są zazwyczaj przestarzałe poszukaj raczej na stronie producenta karty sieciowej. Np. tu http://www.marvell.com/support/downloads/search.do

niestety, znowu po 6 godzinach “brama domyślna jest niedostępna” :frowning:

ściągam kolejne sterowniki w takim razie

Dodane 11.07.2012 (Śr) 16:34

mam wrażenie ze jeżeli mam ustawione na sztywno ip i podany mac do rutera to dłużej mam internet “z kabla” tzn więcej czasu trzeba żeby się rozłączył z komunikatem “brama domyślna jest niedostępna”

Dodane 11.07.2012 (Śr) 16:34

może coś to nakieruje :smiley:

Uruchom wiersz poleceń na komputerze, na którym występuje problem, wpisz poniższe polecenia i wklej tu ich wynik.

ipconfig

netsh dump

route print

Zaloguj się do routera, zrób zrzu ekrenu z ustawień LAN i wklej go na forum.

Pozdrawiam!