Sieć domowa - jak skonfigurować

Jestem laikiem w tych sprawach dlatego proszę o pomoc.

A wiec, używam połączenia radiowego z netem, laptop łączy się przez wifi. Komp. stacjonarny to system XP Home a laptop Win 7.

Wytłumaczcie mi krok po kroku jak to zrobić i czy po wprowadzeniu zmian będę miał dalej dostęp do neta?

Dodane 26.01.2012 (Cz) 16:27

Dodam że gdy zmienię adres IP to nie mam dostępu do neta.

Trochę zawile opisujesz.

Na stacjonarnym komputerze , nie masz internetu?.

Skoro laptop ma połączenie, to niczego nie zmieniaj w ustawieniach sieciowych laptopa.

Adres IP dostałeś od dostawcy internetu i nie możesz go zmieniać.

Na PC będzie internet, jeśli spełnisz wymogi:albo router bezprzewodowy, albo dokupisz kartę wi-fi.

Nie napisałeś, jakiego sprzętu używasz.

używam router tp link TL-WA 500G. Laptop w którym jest W7 widzi pliki udostępniane na stacjonarnym, ale nie wiem jak to zrobić w druga strone.

Windows 7 też pozwala na udostępnianie danych, zerknij proszę:

windows-sposoby-przesylanie-danych-t476162.html

na ja udostępniłem w win 7 pliki tylko nie wiem jak się do nich dobrać z poziomu Xp.

Powiedz proszę, w jaki sposób udostępniłeś? Być może w temacie, do którego podałem link, znajdziesz metodę, która pozwala dostać się do udostępnionych danych?

normalnie > ppm na dysk D udostępnij i już. Pod ikoną dysku D są teraz takie małe dwie osoby(ikonka).

ppm na dysk D - właściwości - karta udostępnianie - pozycja ścieżka sieciowa

Co jest tam napisane? Możesz pokazać zrzut ekranu? Z drugiego komputera można spróbować wybrać Start - uruchom (albo logo Windows + R) - wprowadzić tutaj ścieżkę sieciową - OK. Tak samo można podmapować dysk w Moim komputerze, żeby mieć go w Moim Komputerze np. pod literką Z. Żeby to zrobić, należy wybrać ppm na Mój komputer - mapuj dysk sieciowy.