Sieć domowa kompy się niewidzą


(koszmos) #1

chodzi o to że ostatnio zakupiłem kabel cross ( 30 m ) i chciałem się połączyć z kolegą który ma windows xp home edition ( ja mam xp profesional ) i z inną kartą sieciowąkiedy podłączyłem kabel do jednego i drugiego kompa i skonfigórowałem go według instrukcji ( w pokazie na naszym serwisie ) to kompy się nie widzą jest tylko coś takiego

na obydwóch kompach co może być winą


(Rem) #2

Moim zdaniem kabel, którym podłączałeś oby dwa komputery jest za długi. Ja miałem taką sieć, ale na kablu 20m. Przed zakupem takiego kabla (cross) pytałem się w sklepie na jakiej długości taka sieć jeszcze może dobrze funkcjonować. Powiedzieli mi że do 30m, ale nie są pewni do samego końca. Dlatego kupiłem 20m i postarałem się komputery do siebie odpowiednio zbliżyć. Problemem nie powinny być inne wersje windowsów, ponieważ w konfiguracji sieci mają prawie to samo. Natomiast kabel może być za długi, albo uszkodzony. W innym wypadku nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

W sieciach powyżej 30m powinno się stosować switche lub huby.

Innym wyjściem jest założenie wi-fi, ale jest to dodatkowy koszt anten i kart siecowych.


(system) #3

na 1000% nie , kabel może być i 130 metrów a już 100 napewno.


(Ferdek31) #4

kabel na pewno nie jest za długi, może być uszkodzony albo sieciówki uszkodzone, źle zainstalowane lub wyłączone. Sprawdź w menedżerze urządzeń status karty.


(Samurai) #5

Zblizanie komów tu nic nie da ten kabel i tak ma te 30m.

Sprawdź tez przy okazji czy firewall nie blokuje wam "ruchu", ja tak ostanio mialem z F-secure ze blokowal ruch.


(Slav) #6

a moim zdaniem ten kabel to nie jest cross-over, weź obie koncówki kabla i opisz kolejność kolorów, w kablu crossowym powinno być takie połączenie:

1 - 3

2 - 6

3 - 1

6 - 2

żyły nr 4,5,7 i 8 nie są używane w transmisji 10/100, standardowa długość kabla dla połączenia 100mbit nie powinna przekraczać 100m, więc 30 m nie stanowi tu absolutnie żadnej przeszkody.