Sieć domowa kompy się niewidzą

chodzi o to że ostatnio zakupiłem kabel cross ( 30 m ) i chciałem się połączyć z kolegą który ma windows xp home edition ( ja mam xp profesional ) i z inną kartą sieciowąkiedy podłączyłem kabel do jednego i drugiego kompa i skonfigórowałem go według instrukcji ( w pokazie na naszym serwisie ) to kompy się nie widzą jest tylko coś takiego

http://uploads.pl/uploads/00b17550a9.bmp

na obydwóch kompach co może być winą

Moim zdaniem kabel, którym podłączałeś oby dwa komputery jest za długi. Ja miałem taką sieć, ale na kablu 20m. Przed zakupem takiego kabla (cross) pytałem się w sklepie na jakiej długości taka sieć jeszcze może dobrze funkcjonować. Powiedzieli mi że do 30m, ale nie są pewni do samego końca. Dlatego kupiłem 20m i postarałem się komputery do siebie odpowiednio zbliżyć. Problemem nie powinny być inne wersje windowsów, ponieważ w konfiguracji sieci mają prawie to samo. Natomiast kabel może być za długi, albo uszkodzony. W innym wypadku nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.

W sieciach powyżej 30m powinno się stosować switche lub huby.

Innym wyjściem jest założenie wi-fi, ale jest to dodatkowy koszt anten i kart siecowych.

na 1000% nie , kabel może być i 130 metrów a już 100 napewno.

kabel na pewno nie jest za długi, może być uszkodzony albo sieciówki uszkodzone, źle zainstalowane lub wyłączone. Sprawdź w menedżerze urządzeń status karty.

Zblizanie komów tu nic nie da ten kabel i tak ma te 30m.

Sprawdź tez przy okazji czy firewall nie blokuje wam “ruchu”, ja tak ostanio mialem z F-secure ze blokowal ruch.

a moim zdaniem ten kabel to nie jest cross-over, weź obie koncówki kabla i opisz kolejność kolorów, w kablu crossowym powinno być takie połączenie:

1 - 3

2 - 6

3 - 1

6 - 2

żyły nr 4,5,7 i 8 nie są używane w transmisji 10/100, standardowa długość kabla dla połączenia 100mbit nie powinna przekraczać 100m, więc 30 m nie stanowi tu absolutnie żadnej przeszkody.