Sieć domowa - LAN

Witam.

Jako, że nie za bardzo jeszcze się znam w tym kierunku to postaram się objaśnić dokładnie o co mi chodzi.

Otóż chciałbym założyć własną sieć domową pomiędzy komputerem a laptopem.

Posiadam router itd. w laptopie jest Wi-Fi i dzięki temu jest tam dostęp do internetu.

Chodzi mi o stworzenie coś w stylu co dostępne jest np. w szkołach gimnazjalnych i w salach pracowni informatycznych (administrator wgrywa plik ogółem dostępny i jest on możliwy do otworzenia przez każdego użytkownika).

Również chciałbym by z laptopa była możliwość wydrukowania czegoś a drukarka jest podpięta pod komputer stacjonarny.

Z góry Dziękuję za pomoc.

Po pierwsze to musisz zalogować się do innej domeny niż jesteś teraz czyli np. wybierasz sobie domenę o nazwie (WORKGROUP) lub (MSHOME) czyli PPM na Mój Komputer->zaawansowane ustawienia systemu->Nazwa komputera->zmień->wybierasz domena i wpisujesz którąś z podanych wyżej następnie zatwierdzasz ustawienia i restart kompa, następnie udostępniasz drukarkę, na laptopie robisz to samo z domeną wpisujesz taką samą jak na stacjonarnym i powinno być ok, teraz jak wejdziesz na lapka w panel sterowania połączenia sieciowe->moje miejsce sieciowe-> wyświetl komputery grupy roboczej i tam powinien być komp stacjonarny i teraz kiedy będziesz chciał sobie druknąć dokument z lapka to wybierasz drukarkę, która jest dostępna na liście, którą wcześniej udostepniłeś i klikasz drukuj może być tak, że będą potrzebne sterowniki do niej no i GOTOWE, powinno działać.

Nie widzę sensu ustawiania pracy w domenie.

Wystarczy byś na komputerze udostępnił drukarkę przez sieć, a na laptopie korzystając z “dodaj drukarkę” wskazać drukarkę która jest podpięta do innego komputera.

Hm a możesz opisać jak to zrobić?

Oczywiście komputery muszą być w tej samej grupie roboczej. Często także żeby nie mieć problemów z udostępnianiem trzeba mieć włączone konto gościa.

Powiedz nam może na jakich systemach komputery chodzą, bo tak to nie za bardzo ci pomożemy ;p

No tak nie trzeba domeny ustawiać tylko GRUPĘ ROBOCZĄ myślałem o grupie, a pisałem o domenie :stuck_out_tongue: ale to wszytsko co pisalem wyżej tylko, że nie w domenie tylko GRUPIE ROBOCZEJ.