Sieć domowa - przesyłanie plików - dzielenie multimediów?

Witam.

Mam takie pytanko odnośnie sieci komputerowej w domu.

Mam 2 laptopy Asus, jeden z Vistą Home Premium SP2 x32, a drugi z Siódemką SP1 x64. Po wejściu przez Start w okienko Sieć widzę oba komputery w sieci lokalnej (grupa robocza taka sama), do tego mój laptop z Windows 7 ma udostępnione foldery z dysku zewnętrznego. Próbując połączyć się z Visty muszę wpisywać login i hasło, ale jak wpiszę swój login z Siódemki (hasła nie posiadam), wyskakuje błąd, że nie mam uprawnień. Za to, jeśli próbuję połączyć się w drugą stronę, z Siódemki na Vistę, otrzymuję błąd, iż nie można odnaleźć ścieżki sieciowej - kod błędu 0x80070035. Wie ktoś, co na to poradzić? Router - D-Link DIR-300.

W win7 wejdź w “Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania”, później “Dom lub Praca” (zapewne tak ustawiłeś sobie sieć) odszukaj “Udostępnianie chronione hasłem” i wyłącz to. Lub załóż hasło na profil użytkownika w win7. A i będąc w tych ustawieniach pamiętaj by było włączone udostępnianie.

Co do samego udostępniania z pod Win7, w właściwościach folderu wejdź w udostępnianie i ustaw komu chcesz z jakimi prawami.

Hm. W Windows Media Player na Viście mogę spokojnie odpalać wszelkie filmy, więc no problem. Ale już z dostępem do nich przez eksplorator Windows jest problem - wywala błąd z kodem 0x70080005. Drukarka też działa normalnie jak coś, jest podłączona do laptopa z Win 7.

Za to z Windows 7 dalej nie mogę się dostać na drugi komputer.