Sieć domowa - switch

Witam

Mam taki problem, mam podłączone do sieci dwa komputery za pomocą switcha. Chciałbym stworzyć sieć domową, abym mógł udostępniać i przesyłac pliki pomiędzy kompami. Komputery pracują w tej samej grupie roboczej DOM. Programy antywirusowe wyłączone, ale i tak w folderze Moje miejsca sieciowe nie widać drugiego komputera. Gdy w ustawieniach karty sieciowej komputera A wpisuję adres IP 192.168.0.1 i maskę podsieci 255.255.255.0 a w komputerze B adres IP 192.168.0.2, maske 255.255.255.0 wtedy mogę przesyłać pliki między komputerami, jednak nie mam połączenia z Internetem.

Jak skonfigurać komputery abym mógł przesyłać pliki miedzy mini i jednocześnie mieć połączenie z Internetem?

Dzięki. Wesołych świąt.

Dodane 25.12.2009 (Pt) 15:37

Oba komputery mają win XP

Najlepszym rozwiązaniem było by zastosować router , ale jaki masz internet i adresacja IP czy masz w momęcie używania internetu stałe czy dynamiczne odnosze wrażenie że adresując tymi adresami IP nie jesteś już w tej samej sieci co internet .

Kiedyś udało mi się stworzyć taką sieć właśnie poprzez switcha

Problem jest taki, że jak w komputerze wpisuję adres IP 192.168.0.1 i maskę podsieci 255.255.255.0 a w komputerze B adres IP 192.168.0.2, maske 255.255.255.0 wtedy komputery widzą się nawzajem i można pzesyłać pliki między nimi, ale nie ma połączenia z internetem!, jak jest ustawione, aby pobierał automatycznie, to jest połączenie z internetem, ale komputery się nie widzą!

Czy można utworzyć nowe połączenie LAN tak, aby były dwa równolegle, jeden do połączenia z Internetem, drugi między komputerami, jeżeli tak to jak to zrobić?

Bez jakiegokolwiek routera nie obędzie się. Może to być router jako osobne urządzenie albo na jednym z komputerów włączysz udostępnianie podłączenia dla drugiego.