Sieć domowa Vista - XP Problem

Witam.

Mam z kolegą sieć obydwoje siedzimy na laptopach. Tyle ze ja mam Viste Home Premium a on XP. Problem polega na tym że nie wiemy jak skonfigurować sieć domową by móc wymieniać się plikami i grać przez sieć. Już kombinowaliśmy jak konie. I obecnie jest tak że ja nie widze go a on widzi mnie ale nie ma do dostępu do mojego kompa. Połaczenie z internetem jest normalnie. Mamy sieć bezprzewodową.

Będe wdzięczny za wskazówki umożliwiające skonfigurowanie sieci.

ale lan ma być kablem czy przez wi-fi?

Tak przez wi fi. Tak jak napisalem wyżej polaczenie mamy bez przewodowe.

Nigdy nie tworzyłem Lanu przez wi-fi ale zdaje mi się że tak samo jak przy kablu.

1a. Konfuguracja visty.

a) Włączone “Odnajdowanie sieci”

b) Włączone “Udostępnianie plików”

c) Włączone “Udostępnianie folderu publicznego”

d) WYŁĄCZONE “Udostępnianie chronione hasłem”

1b. Ciąg dalszy (zmiena grupy roboczej)

Komputer>>PPM>>Właściwości>>Zaawansowane ustawienia systemu>>Nazwa komputera>>zmień>> i w kratce GRUPA ROBOCZA wpisuje np: LAN

I Vista jest skonfigurowana

  1. Konfuguracja XP

siec-domowa-vista-sp3-t267788.html <

A dalej

Panel sterowania>>Kreator konfiguracji sieci właczysz tam udostępnianie plików i drukarek

Tak ja zrobiłem przy lanie przy kablu u ciebie też powinno zadziałać lecz nie muwię tego na 100%

Niestety nie podziałało.

Obecnie jest tak że z poziomu visty nie widze komputerów w sieci prócz swojego. a z poziomu xp widze tyle że na obydwu nie mam dostepu do nich.

Miałam ten sam problem. Przeszkodą w komunikacji okazał się symantec, który blokował ruch przez co vista nie widziała xpeka. Na xpeku, w symantecu w “Ochrona przed zagrożeniami sieciowymi”>opcje>skonfiguruj reguły zapory dodałam nową regułę, wpisałam ip kompa z vistą i teraz sieć śmiga aż miło.