Siec domowa wifi router adsl


(Levistobi1) #1

witam.

wnajblizszym czasie planuje miec drugi komputer mam neta w VECTRA obecnae uzywam modemu tego dostawcy ,ale na szafie lezy zapomniany przezemnie router ktury przywiozlem z wloch

http://aiuto.alice.it/informazioni/mode ... rel=0.html

tylko on na podlaczenie przez kabel telefoniczna.Moje pytanie to jak to podlaczyc i czym tak bym mial neta na dwoch kompach.pozdrawiam czekam na odpowiedz.


(Zbych ) #2

Ten router nie nadaje się do Vectry , potrzebujesz routra z wejsciem RJ45 , najzwyklejszy router bez adsl.


(Levistobi1) #3

a gdybym podlaczyl podewm vectry do kompa a od kompa do router adsl


(Zbych ) #4

Nie da się w ten sposób, musisz kupić router z wejsciem rj45 i ten router podłaczyć pod modem vectry a następnie z nowego routera rozprowadzić sygnał do dwóch kompów , kup router bezprzewodowy niewiele drożej a bedzie przyszłościowy jakby kiedy zachciało się mieć sieć bez przewodów np. do laptopa.


(Draxgar) #5

możesz dzielić połączenie które masz w swoim komputerze. Tylko do tego nie potrzebujesz routera. Wystarczy karta sieciwowa i kabel z cross-em wtedy możesz połączyć drugi komputer i udostępnić mu połączenie.


(Levistobi1) #6

ale tylko kablem

a net podzielony sie spowolni?


(Draxgar) #7

net dzielony, oczywiście spowolni, jak? zależy od wykorzystania łącza.

mając łącze 1000Mbit/s, na obu komputerach na raz nie uzyskasz pełnej prędkości. 1000 jest z zewnątrz. Który komputer ile ciągnie to nie ma znaczenia, z zewnątrz nadal będzie MegaBit. To jak z wodą wylewaną z słomki. nie ważne którędy popłynie, na ile odnóg się rozejdzie. Nadal sumarczynie będzie tyle ile się mieści w słomce…

Jeśli jeden naraz będzie korzystał z internetu to tak jakbyś nie podzielił łącza.