Sieć domowa win XP i 7

Witam

posiadam dwa komputery jeden stacjonarny z Win Xp pro (do którego podłączona jest drukarka) oraz laptopa Win 7 który łączy się bezprzewodowo za pośrednictwem routera z internetem do którego również podłączony jest PC (na kabel). Chcę udostępnić drukarkę aby można było wydrukować pliki z laptopa. Proszę o pomoc

Musisz udostępnić drukarkę w sieci a na laptopie w kreatorze dodawania nowej drukarki, wybierz drukarka sieciowa lub podłączona do innego komputera w sieci.

Pozdrawiam!

już tak próbowałem i nie da rady, tak jakby laptop nie widział komputera stacjonarnego

Eh kolejny taki temat w przeciągu kilku dni. Na początek do obejrzenia prezentacja dostępna na vortalu:

Mała sieć domowa w Windows XP tylko proszę nie sugeruj się faktem iż ukazano tam połączenie dwóch komputerów z Windows XP, zasada działania jest identyczna i dla innych systemów (Vista, Seven).

oraz do poczytania w wolnej chwili:

Budowa prostej sieci domowej z dostepem do internetu

Po poprawnej konfiguracji sieci domowej będziesz mógł wymieniać pliki między komputerami oraz udostępniać inne urządzenia np. drukarki

Komputery są w tej samej grupie roboczej?

Pozdrawiam!

tak oba należa do grupy roboczej DOM pliki są udostępnione i nic z tego. adres IP jest ustawiony na automatyczny nie wiem czy ma to jakies znaczenie

Spróbuj na pierwszym komputerze ustawić właściwości karty sieciowej na:

a na drugim

I sprawdź czy oba komputery będą się wzajemnie widzieć w sieci.

jak tak ustawie to nie mam internetu

Ok, a czy komputery widzą się wzajemnie?

laptop nie widzi stacjonarnego ale PC widzi laptopa tylko ze jak chce sie do nie go wejsc to wyskakuje okno zeby wpisać jakies hasło i uzytkownika

Mam małą prośbę poświęć kilka minut na obejrzenie demonstacji z vortalu która podałem wyżej i spróbuj wprowadzić ustawienia tam podane. Jeżeli i po tym coś nie będzie działać będzięmy dalej myśleć.

juz próbowałem tylko problem mam z laptopem gdyz jest tam 7 i jest wszsystko inaczej, a i jest tez jakas grupa domowa ale pisze ze to tylko jak na drugim pc jest tez 7. a na stacjonarnym wszystko jest niby udostepnine tak jak na demonstracji

Ok, sprawdźmy jescze raz.

Najpierw ustawienia kart sieciowych

Pierwszy komputer:

IP - 192.168.0.1

Maska - 255.255.255.0

Drugi

IP - 192.168.0.2

Maska - 255.255.255.0

Sprawdź czy w zaporze systemowej dodany jest wyjątek pozwalający na udostępnianie plików i drukarek

Sprawdź nazwy komputerów tak aby było łatwiej je zlokalizować w sieci (dla każdego komputera inna nazwa)

Sprawdź czy nazwa grupy roboczej na obu komputerach jest identyczna

Ustaw hasła dla konta użytkownika na komputerze stacjonarnym i laptopie

Na jednym komputerze Udostępnij dowolny folder

Na drugim komputerze w polu uruchom wpisz

\nazwa komputera\

i sprawdź czy masz dostęp do udostępnionego folderu

działa ale tylko w jedna strone tz mozna wejsc ze stacjonarnego na laptopa. odwrotnie sie nie da wyskakuje komunkat system windows nie moze uzyskać dostępu do komp1(nie mozna odnaleźć scieżki sieciowej)

komputer stacjonarny nie jest widoczny w sieci

67633628.jpg

ze stacjonarnego na laptop juz moge ale odwrotnie nie w ogole nie widac PC