Sieć domowa Win7 Win XP

Witam, mam taki problem a w zasadzie pytanie:

Mam w domu dwa komputery stacjonarne z systemami Windows 7 64bitowe oraz laptopa na którym jest zainstalowany Windows XP.

Chciałbym utworzyć sieć między tymi komputerami tak aby móc sobie udostępniać różne pliki.

Czytając tu na forum różne wątki - zacząłem próbować stworzyć taką właśnie sieć - jednak mam problem:

Komputery - wszystkie są na prawach administratora.

Wszystkie komputery należą do tej samej grupy roboczej.

Po konfiguracji sieci wszystkie komputery są widoczne w “Otoczeniu sieciowym” - zarówno w laptopie jak i w stacjonarnych wszystkie komputery dobrze widać.

Zakładając grupę roboczą pod Windows 7 musiałem podać hasło dostępu - tak też zrobiłem. Dzięki temu na drugim komputerze gdzie tez jest Windows 7 mogę spokojnie wchodzić na ten drugi komputer (z Windowsem 7) i odwrotnie - jednak nie mogę dostać się do laptopa z (Windowsem XP).

Komputer (laptop normalnie widęe w “otoczeniu” klikam na niego żeby wejść do niego i wyskakuje tabelka z podaniem nazwy użytkownika i hasło.

No to podaje nazwę użytkownika oraz hasło grupy roboczej i nic się nie dzieje, daje zaloguj a tu nic tabelka tylko mignie i zostaje tak jak jest z wpisaną nazwą użytkownika i hasłem(wykropkowanym).

Jak to zrobić, żeby bezproblemu wejść z komputera stacjonarnego z Windows 7 na laptop z Windowsem XP ?

Wyłbym wdzięczny za pomoc.

Jeżeli chcesz dostać się do plików w Win XP musisz podać nazwę użytkownika oraz hasło takie jakie jest na laptopie (do konta usera, które używasz).