Sieć domowa, wolny transfer plików PC - laptop, ikony kłódki

Połączyłem Pc i laptop w sieć domową wg. tych wskazówek. Laptop łączy się przez WiFi z routerem, PC z routerem kablem. Prędkości przesyłania są bardzo niskie, bo rzędu 3.5-4 MB/s… Nie wiem czym to jest spowodowane. Na obu kompach jest Windows 7.

Prędkości bardzo mnie dziwią, ponieważ sieć poprzednia (XP PC - 7 laptop) śmigała dużo szybciej, 7-12MB/s.

Nic nie ściągam, nie obciążam łącza dodatkowo.

Pytanie btw. Prędkość 12 MB/s to i tak mało (mam router z 802.11n). Dlaczego nie jest to coś ok. 37 MB/s? Co tworzy tak opóźniające przeszkody?

Druga sprawa.

Udostępniam folder i jest ok. Ale jeśli później nie chcę go więcej udostępniać pojawia się kłódka przy ikonie. Jest to bardzo wkurzające :stuck_out_tongue: Wiecie co ustawić, żeby dany folder nie był udostępniany i nie miał ikony kłódki?

Hej,

W poprzednim przypadku to także było połączenie przewodowe i bezprzewodowe??

Czy dzieje się tak bez względu na to, czy transfer odbywa się z kompa 1 -> 2, czy odwrotnie??

:arrow: Jaki to router - czy nie przypadkiem któryś z Edimax’ów??

:arrow: Jakiego szyfrowania używasz w sieci WiFi??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bezprzewodowe, tak jak teraz.

Dobre pytanie, nie pomyślałem żeby to sprawdzić. PC -> laptop 7-8 prawie 9MB/s natomiast laptop -> PC już tylko 3-4MB/s

Netgear DGN2000

WPA2

Dzięki za odpowiedź :wink:

Hej,

Czyli wynikałoby, że coś nie tak z laptopem. Jak wygląda to konfiguracyjnie? Podaj poniższe:

:arrow: Procesor oraz jego taktowanie,

:arrow: Ilość pamięci RAM,

:arrow: Pakiet zabezpieczający,

:arrow: Karta WiFi.

A gdybyś na potrzeby testów zmniejszył poziom szyfrowania - na przykład na najprostsze WEP?? Będzie różnica w transferach??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Teraz sprawdziłem i transfer PC-> laptop też spadł, ale i tak jest wyższy niż laptop -> PC.

Config laptopa

Proc: Intel Core 2 Duo SU7300 1.3GHz, 800 MHz FSB

Ram: 3 GB

Pakiet: Comodo Internet Security

WiFi: Intel WiFi Link 5100 AGN

Wyłączyłem całkiem szyfrowanie, żadnych zmian.

Wyłączyłem firewall na PC i laptopie - bez zmian.

Hej,

Te 37 MB/s to na dobrą sprawę prędkość teoretyczna, której osiągnięcie jest dość trudne, o ile w ogóle możliwe. Prędkość bliska tej wartości zapewne może być uzyskiwana tylko na najbardziej wydajnych chipsetach sieciowych w odpowiednich warunkach, w których wyeliminowane są wszelkie zakłócenia. Podobnie jak z USB 2.0 - teoretycznie to prędkość 60 MB/s (480 Mb/s), ale ciężko znaleźć urządzenie, które osiąga transfery powyżej 30 - 35 MB/s.

A sprawdzałeś, czy ktoś przypadkiem nie używa pobliskich kanałów w innej sieci WiFi. Może tworzą się zakłócenia, które skutecznie obniżają transfer. Możesz to sprawdzić przy pomocy narzędzia NetStumbler.

Bardzo wolniutki procesor. Może on jest przyczyną. Sprawdź, jakie jest jego obciążenie w czasie wysyłania z laptopa na PC większych plików. Dla pełniejszej informacji możesz użyć alternatywy dla menadżera zadań wbudowanego w system - programu Process Explorer 14.01. Dzięki niemu możesz sprawdzić, które procesy bądź usługi mocno wykorzystują procesor w czasie przesyłania plików w sieci lokalnej.

Niekiedy pakiet ten nie jest w pełni wykrywany przez centrum zabezpieczeń. Sprawdź zatem, czy zapora systemowa nie działa jednocześnie z tą wbudowaną w pakiet Comodo.

Powyższe oznacza, że problem nie leży po stronie samego router’a i słabego układu sieciowego.

Pozdrawiam,

Dimatheus