Sieć domowa

Mam takie pytanie posiadam 2 komputery i chciałbym je połączyć tak żebym mógł pomiędzy nimi przesyłać sobie dane. Nad mienie że posiadam karte sieciową WI-Fi i Fast Ethernet w jednym komputerze a w drugim nie mam wogólę. Jak najlepiej podłączyć komputery (ale żebym nie przekładał kartę sieciową - najwyżej kupił tani odpowiednik) by sprawnie to wszystko działało, żeby drugi komputer korzystał z drukarki z pierwszego komputera itd ?? Jak to się podłańcza i konfiguruje ??

wiesz w przypadku kiedy masz w jednym kompie karte Wi Fi rozwizaniem jest ruter z urządzeniem Wi Fi + zwykła karta sieciowa do drugiego kompa. Zastrzegam ze nie jes to rozwizanie tanie ponieważ taki ruter np. D-Link to koszt około 200 zł polecam ruter tej akurat firmy ponieważ posiada on system samokonfiguracji na płycie ze sterownikami. Sam zastosowałem to rozwiązanie u siebie. bezpośrednio pod ruter mam podpięty komputer stacjonarny natomiast przez Wi Fi łacze sie z Laptopa :lol:

Uważam że najprostszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem będzie zakup karty sieciowej 10/100 Mb/s ( wydatek około 15-30 zł).

Po instalacji karty pozostaje tylko konfiguracja kompów i możesz spokojnie pracować przesyłać pliki itp. :slight_smile:

Wojciech, ale zapomniałae że do tego trzeba by jeszcze trochę kabla :wink: Skrętka krosowana to wydatek ok 1-2PLN/m plus końcówki 0.5PLN/szt… Ja za 12metrów zapłaciłem 16PLN :stuck_out_tongue:

Mam w tym komputerze karte sieciową D-Link a w drugim wogóle nie mam żadnej karty sieciowej.

Czyli muszę kupić kartę sieciową do drugiego kompa i skonfigurować. Ta karta sieciowa musi być też z D-Link czy inną bo wolałbym przez inną jak Fast Ethernet. W 2 komputerach muszą być takie same karty ? Ale jak mam skonfigurować komputery ? w panelu sterowania przez Kreatora Konfiguracji Sieci ? czy to wystarczy ?

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 14:31

Może być tak że z jednego komputera będę korzystał z karty sieciowej radiówki żeby łączyć się z internetem, i z tego samego komputera będę miał drugą kartę sieciową która będzie mi służyć do połączenie sieci domowej z drugim komputerem wyposażonym w kartę sieciową ale będą się łączyć wtyczką RJ45 ?? może tak być ? nie potrzebuję żadnego Reutera ?? i czy poprzez tą drugą kartę sieciową będę miał możliwość korzystania z internetu ? czy 2 karty sieciowe mogą działać razem ??