Sieć domowa

Witam,

posiadam w domu kompa stacjonarnego z systemem Windows XP Proffesional SP2, laptopa z systemem Windows Vista Home Premium SP1 64-bit oraz router D-link DIR-300. Moim dostawcą internetu jest Multimedia. Zastanawiałem się, czy dałoby się z tego utworzyć taką małą sieć domową. Chodzi mi głównie o udostępnianie niektórych plików i ich wymianę między komputerami należącymi do sieci oraz możliwość gry w takie produkcje jak np. Starcraft na LANie. Do tego pierwszego znalazłem odpowiedni poradnik w internecie, natomiast do drugiego albo nie znalazłem poradnika, albo zawierał on sporo słownictwa, którego ja, kompletny laik, w ogóle nie rozumiałem. A więc czy jest to możliwe? Prosiłbym o jak najprostsze wytłumaczenie, o ile to możliwe.

Nie jestem też pewny czy w jasny sposób sformułowałem moje pytanie, mam nadzieję jednak, że wszyscy będą wiedzieć o co mi chodzi. :slight_smile:

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

Komputery muszą być w tej samej grupie roboczej, udostępniasz pliki na każdym z komputerów, a w routerze bodajże musisz przekierować porty pod grę.

Do gier po LANie polecam sprawdzić:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … hi+1.0.3.0

A po co Hamachi jeśli można przekierować porty? Po co sobie niepotrzebnie życie utrudniać?