Sieć dwóch komputerów

Na jednym zainstalowany jest XP a na drugim 7. Kiedy na komputerze z Windows 7 otwieram miejsca sieciowe to drugi komputer z xp jest wykrywany, zatem klikam na niego i wszystko jest ok, to co udostępniłem jest tam wyświetlone. Natomiast jeśli wchodzę na miejsca sieciowe na komputerze z XP to również komputer z 7 jest wyświetlany ale kiedy klikam na niego to wyświetla się komunikat że nie można uzyskać dostępu i coś tam dalej…

O co tu chodzi? Wcześniej jeszcze jak nie udostępniłem żadnego folderu na XP to na kompie z 7 wyskakiwał podobny komunikat o odmowie dostępu, ale potem jak udostępniłem jeden folder to ruszyło. Na 7 udostępniłem ale dalej tej sam komunikat się na XP wyświetla.

Wyłącz na 7 udostępnianie chronione hasłem.

dzieki, zadziałało :smiley: ale nie tak do końca…

teraz już da się wejść na komputer z win7 ale jeśli próbuje wejść na folder który udostępniłem to pojawia się znowu podobny komunikat.

folder udostępniłem klikając na niego prawym przyciskiem myszy > Udostępnij > Grupie domowej (odczyt/zapis)

w udostępnionych znajduje się tam jeszcze jeden folder “Public” którego ja osobiście nie udostępniałem, ten folder da się otworzyć.

edit. powyższy problem już rozwiązany, w ustawieniach udostępniania folderu dodałem grupę Wszyscy i po problemie.

ale zapytam od razu w tym temacie, czy te udostępnione pliki są też widoczne dla całej mojej sieci (osiedlowej) czy tylko dla komputerów w mojej sieci domowej. Posiadam dwa komputery które są podłączone do tego samego routera (jeden przez WiFi drugi przez kabel), router natomiast ma podłączony kabel sieciowy z sieci osiedlowej.

Jeżeli masz router, a masz to nikt nie widzi komputerów w twojej sieci lokalnej. Dlatego też nie można stawiać serwerów np. gier do internetu jak masz sieć lokalną. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy przekierujesz porty do komputera.