Sieć działa, internet nie

Problem wygląda następująco: jest sieć kablowa, modem kablowy podłączony do routera Edimax z wifi, router łączy się z internetem bez względu na to, jaki MAC jest ustawiony na routerze zarówno przez DHCP jak i statyczne. Podłączam komputer stacjonarny do routera, pobiera adres IP, DNSy, wszystko działa jak powinno.

Ale kiedy podłączam laptopa, łączy się on z siecią lokalną i pobiera IP, jednak nie otworzy się na nim żadna strona (próbowałem w MSIE i Operze). Wysyłałem pingi na adres IP routera, dostawałem odpowiedź. Wysyłałem pingi np. na onet.pl czy google.pl i też dostawałem odpowiedź z normalnym opóźnieniem. W połączeniach sieciowych istnieją tylko dwie sieci - przewodowa i bezprzewodowa. Przewodowa nie zgłasza żadnych błędów, z kolei bezprzewodowa nie wykrywa żadnej sieci.

Na obu komputerach zainstalowany jest Windows XP. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale laptop łączył się kiedyś z internetem przez modem Playa. Odinstalowałem oprogramowanie Playa, ale to nie pomogło. Wśród urządzeń widoczny jest modem Motoroli, po jego usunięciu i zresetowaniu komputera, system wykrywa nowe urządzenie. Nic takiego oczywiście nie jest podłączone.

Co może być nie tak z laptopem? Co jeszcze mógłbym sprawdzić zanim zrobię format dysku?

Masz jakiegoś firewalla? Jeśli tak, wyłącz o i przetestuj. Jeśli nie używasz żadnego firewalla sprawdź tego, który jest wbudowany w XP. Wyłącz go na chwilę i przetestuj połączenie.

Robiąc próby sprawdziłem, zapora XP była wyłączona, innego firewalla nie mam, nie mam też żadnego antywirusa.

Wygląda na to ,że nie odinstalowałeś wszystkiego , dlatego system wykrywa nowe urządzenie pomimo ,że nic nie jest podłączone.może to zabrzmi śmiesznie ,ale proponuję Ci :

    • jeżeli posiadasz program EVEREST - zobacz czy nadal masz zainstalowany modem Motorolli,

2,- jeżeli coś znajdzie ,wejdź w tryb awaryjny i pozbądź się tego ( odinstaluj )

3,- jak jest taka możliwość zainstaluj skaner Dr Weeb Culert i przeskanuj swój komputer… :x :lol: :x