Sieć Gadu-Gadu-niemożność nawiązania kontaktu

Witam braci z dobreprogramy.pl!

Panowie, jest sprawa: Mianowicie Mam problem z komunikatorem Miranda. Chodzi o to, że działa mi tylko kilka kontaktów (będzie z 5 łącznie z InfoBotem), a reszta nie widzi zarówno mojego statusu, jak i tego co do nich piszę, jak gdyby mieli na mnie ignora. Ja widzę ich statusy. Próbowałem już chyba wszystkiego: format- bez skutku, próbowanie alternatywnych komunikatorów (wtw, aqq, oryginalny klient gg)- bez skutku. Ciągle ten sam problem i ciągle działają tylko te same osoby, natomiast reszta nie.

Korzystam z Windows 7 i prawdę powiedziawszy dopiero na tym systemie pojawił się owy problem (na XP Pro działały wszystkie kontakty). Nie wydaje mi się jednak, żeby była to kwestia soft’u, ponieważ kolega ma podobny problem- nie działa mu połowa kontaktów właśnie pod Windows XP.

Serdecznie proszę o pomoc, ponieważ bez pełnego dostępu do sieci GG jak wiadomo w tych czasach jak bez ręki. Może to kwestia braku jakiś bibliotek? Może brak sterowników? Mam goły Win 7 po formacie bez sterów do kart graficznej i płyty głównej. Oprogramowanie jest legalne. Jeżeli to może w czymś pomóc mogę zamieścić specyfikację techniczną komputera.

E: Aha i po tym jak zapomniałem hasło do starego mail’a oraz do starego gg byłem zmuszony założyć nowy numer. Kolega tak samo ma nowy numer -,-.

Błagam o pomoc! Pozdrawiam.

Wydaje mi się, że to jest źródłem Twojego problemu.

Witam.

No i dlatego nie działa (ostatnie zdanie).

Widocznie Miranda nie obsługuje tzw. długich numerów gg (nowych) - o ile się nie mylę - z komunikatora innego niż nowe gg nie można było pisać do “starych” numerów - właśnie z racji, że ktoś miał np. Konnekta.

Naprawdę nie potrafię podać, które z komunikatorów dzisiaj obsługują już długie numery.

Musisz poczekać na update wtyczki GG dla mirandy.

Ile cyfr ma Twój numer GG i ile cyfr mają numery, z którymi nie możesz się połączyć?

Wiem, że swojego czasu Gadu-Gadu wyświetlało komunikat, że starsze wersje komunikatora nie obsługują dużych numerów (zdaje się, że 9 cyfrowych). Prawdopodobnie w Twojej wersji komunikatora nie uwzględniono jeszcze zmian w przydzielaniu przez Gadu-Gadu numerów o większej wartości niż dotychczas.

To by się nawet zgadzało, ponieważ mam nowy numer, czyli 17xxxxxx. Z tego wykopu wynika, że numery większe niż 2^24 nie są widziane przez starsze wersje GG niż 8.0. GG chce zmusić wszystkich by mieli ten zjebany kombajn 10.0 z miliardem reklam i wygasza starsze wersje.

Za radą któregoś z wykopowiczów zmieniłem klienta naGG. 6.1 (niby jemu działało -,-) jednak bez rezultatu.

Czy wynika z tego, że jestem zmuszony do życia bez gg? 5 działających kontaktów nie jest miodzio -,-.

Ja używam Pidgin’a i na razie nie miałem podobnych problemów, ale skuteczności też nie gwarantuję :stuck_out_tongue:

Właśnie zainstalowałem Pidgin’a i ten sam problem co w GG, Mirandzie, aqq -,-. Wygląda na to, że mając ten ****** numer większy niż 2^24 (mam 17xxxxxx) mogę rozmawiać tylko z tymi użytkownikami, którzy mają te ******* nowe kombajny powyżej wersji GG 8.0 -,-. Jak wiadomo prawie nikt ich nie ma, dlatego nie mogę z nikim gadać o.O.

*******

Może macie jeszcze jakieś pomysły, hmmm?

Dodane 08.01.2010 (Pt) 19:41

Up.

Panowie, a nie wiecie, czy jest możliwość pozyskać jeszcze numer GG mniejszy niż to felerne 2^24? Cholerka, jeżeli nie to jestem ugotowany ;<.

VintagE25 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif