Sieć i neo

Witam mam pytano. Od niedawna mam neostrade 512 i jest ona zainstalowana na jednym kompie. Ale mam też drugi komp i czasami zachodzi taka potrzeba że przydały by się dwa stanowiska z których można skożystać z neta. Moja proźba wygląda następująco: jak zrobić aby te dwa kompy kożystały a tej neostrady? co musze kupić i jak skonfigurować to i jak na tym ucierpi moja szybkość łącza z internetem?

Bardzo prosze o porady na ten temat ponieważ jestem z tego zielony…

A wystarczy zerknąć na Vortal i można doszukać się tam takich cudów:

http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm

Możesz sobie połączyć kompy kablem ale musisz mieć w oby dwóch kompach karty sieciowe :stuck_out_tongue: A prędkość jeśli drugi komputer będzie wyłączony będzie taka sama! A jeśli włączony będzą sobie ją dzielić według potrzeb :P:P

ok już wszystko wiem wielkie dzięki

Złączono Posta : 05.02.2006 (Nie) 15:18

aha a mam jeszcze jedno pytanie. Bo ten lin który podałeś fiesta pokazuje jak podłączyć w sieć 2 kompy z win XP a ja mam jednego kompa z SP1 a drugi to ma win 98 i nie wiem czy też będzie chodzić jak podepne według podanych instrukcji?

powinno działać, tylko konfiguracja sieci na tym z win98 będzie wyglądać trochę inaczej, bo panel sterowania wyglada troche inaczej :stuck_out_tongue: łącze niech rozdziela ten komp z XP, no i nie zapomnij wywalić ten soft dostępowy od neozdrady i skonfigurować połączenie ręcznie

opis jak to zrobić+ świetny program do automatycznego łączenia neo (autorstwa Shidera) TUTAJ

ok dzięki wielkie za pomoc