Sieć Internetowa w domku

Witam,

Obecnie posiadam Internet Neostrada do 10Mb/s. Linia idzie bezpośrednio do mojego routera na parterze, który rozprowadza sygnał Wifi. Postanowiłem sobie teraz wykończyć piętro i zanim zabuduje ściany chciałem z wyprzedzeniem zrobić sobie kilka kontaktów internetowych, abym w przyszłości nie miał problemów gdy będę chciał podłączyć jakiś sprzęcik pod internet lub po prostu będę chciał przepiąć router w inne miejsce, żeby mieć w innych pokojach lepszy sygnał.

Chciałbym zrobić około 3 niezależne gniazdka. Jak mam teraz rozdzielić sygnał, abym miał w każdym gniazdku internet?

Myślałem nad kilkoma opcjami:

  1. Znalezienie dogodnego miejsca dla routera Wifi od neostrady, zostawienie go podłączonego do lini internetowej jak jest teraz a wypuszczenie z niego 3 kabli LAN, które rozprowadze po ścianach i zakończe kontaktami.

  2. Kupienie zwykłego Switcha za 40zł, który rozdzieli mi sieć. Tylko nie wiem czy główna linia może być podłączona bezpośrednio do switcha, który rozdzieli mi internet. Czy wpierw linie muszę poprowadzić do routera, który gra role modemu, a następnie router mogę dopiero podłączyć do switcha, który już poprowadzi mi internet do gniazdek.

  3. Może Technicy z Orange są w stanie wymienić urządzenie zainstalowane w domu przez nich, wyprowadzające jedną linie idącą do mojego routera, na jakieś urządzonko z większą ilością wyjść?

  4. Zastanawiałem się też nad odpuszczeniem sobie rozprowadzania tych gniazdek, a zainwestowaniem w jakiś firmowy router wifi, który będzie w stanie rozprowadzić przyzwoicie wifi po moim domu. Dom 50m2 parter i tyle samo piętro. Możecie polecić mi jakiś sprzęt? Bo jeżeli rozprowadzał by sygnał w miarę dobrze był bym skłonny już bardziej na to rozwiązanie niż bawienie się w te całe okablowanie domu.

Router, ripiter wifi, lub hub a kable rozprowadzić do trzech pokoi??

Rozplanowałem sobie 3 wejścia do internetu.

1.Obecne na parterze w małym pokoju syna.

  1. Na klatce schodowej na półpiętrze, dla routera bo jest to środek domu i myślę, że było by to najlepsze miejsce, żeby równo rozprowadzić Wifi,

  2. Natomiast trzecie gniazdo zrobił bym w salonie na 1-piętrze, w którym prawdopodobnie będzie kiedyś kino domowe i miał bym już dostęp, żeby podłączyć w przyszłości jakiś sprzęt typu konsola itp.

cj098 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.