Sieć internetowa

czy Samsung Galaxy note 5 będzie działo z sieciami takimi jak na przykład t-mobile Play premium mobile bo mam zamiar kupić go do pracy i niektórych gier więc się pytam

Chyba teraz nie ma telefonów z blokadą. Ja kupowałem REDMI w jakimś sklepie i działa w Plusie w UPC NO PROBLEM Teraz operatorzy trochę przyhamowali z cenami.

a co mówimy o smartfonie 5 letnim i nie dostępnym w tamtym roku np. samsung Note 5

Ten telefon może mieć założonego simlocka. Musisz zanim go kupisz dowiedzieć się czy ma go założonego czy zdjętego.

a mogę wysłać link gdzie jest smartfon do kupna

Możesz. Tutaj można wysyłać linki do sklepów czy aukcji w której chce kupić się jakiś przedmiot.

https://allegro.pl/oferta/samsung-galaxy-note-5-4gb-32gb-amoled-3000mah-9346590310 o to ten przedmiot z linku allegro i powiedz jak to wygląda bo nie chce kupić kota w worku

Z aukcji i opisu wynika, że ten model ma zdjętego simlocka. Tyle, że błędy w opisach się zdarzają. Dlatego zamiast potem bawić się w odsyłanie przedmiotu sprzedawcy lub samodzielne zdejmowanie simlocka zanim kupisz po prostu wyślij wiadomość do sprzedającego z pytaniem o simlocka.

dobrze

Czy ten telefon nie jest przypadkiem zakupiony w USA? Bo z gwarancją a w zasadzie z serwisowaniem mogą być problemy.Jak kol. Sidkwa pisze blokady BRAK

Jest napisane, że to dystrybucja USA.

czy wkońcu dostane wiadomość czy można kupić bez objawy simlocka czy nie bo się gubię się

W aukcji jest wyraźnie (dwa razy) napisane, ze nie posiada simlocka. Telefon jest z dystrybucji amerykańskiej co znaczy, że nie był przeznaczony na sprzedaż na rynek polski. Dołączona jest jednak ładowarka EU oraz telefon ma menu polskie. Jeżeli nie boisz się problemami z gwarancją producenta to możesz śmiało kupować.

a jakie typy problemów gwarancji producenta mówimy bo jestem ciekaw?

Najlepiej to przedzwonić do sprzedawcy, bo to on wie najwięcej o wspomnianym telefonie z mojej strony to tylko przypuszczenia.

Na przykład LG oferuje gwarancję tylko na produkty kupione w na terenie EU gdybyś kupił jej produkt na terenie USA i używał w Polsce mógłbyś mieć problemy z gwarancją. Tak samo robi Apple
Samsung z tego co czytam na szybko oferuje gwarancję 2 lata bez względu na miejsce zakupu. Jednak warto byłoby się wgłębić w temat jeżeli gwarancja producenta jest dla Ciebie ważna.

"Niestety większość amerykańskich towarów ma gwarancję działającą jedynie na terenie USA, więc de facto gwarancji nie ma. Jednak wielkie renomowane firmy wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów spoza USA i objęły sprzęt elektroniczny tak zwaną world guarantee ( czyli światową gwarancją) , która pozwala w serwisach firmy na terenie Polski naprawiać bezpłatnie wadliwy sprzęt.

Oto warunki gwarancyjne kilku ważnych producentów elektroniki:

– Lenovo – chińska firma objęła najszerszą ochroną swoich klientów, bezpłatna gwarancja tych produktów obejmuje praktycznie cały świat, więc nie będzie problemu również w Polsce

– LG – koreański producent objął dwuletnią gwarancją wszystkie swoje produkty zakupione na terenie Unii Europejskiej

– Samsung – firma honoruje polskie warunki gwarancyjne, czyli jej sprzęt jest objęty gwarancją przez dwa lata

– Apple – na terenie Unii Europejskiej dwuletnia gwarancja obejmuje komputery i tablety, ale nie iPhony "

Dzięki za info

Trochę źle to przeczytałem. Wszystkie te wyżej wymienione firmy na terenie UE respektują gwarancję na przedmioty kupione w USA. Tak więc z gwarancją na tego Samsunga nie będzie problemu.
Możesz więc go spokojnie kupić bo: smilocka nie ma, gwarancja dwa lata od producenta.

dzięk teraz wiem że nie muszą się bać o kupnie

teraz pytanie który ładniejszy Złoty czy Dark blue