Sieć komórkowa niewidoczna - HP Elitebook 8470p

Swoje pytanie kieruję do posiadaczy notebooka HP Elitebook 8470p: czy komuś z Was udało się uruchomić połączenie komórkowe pod Windowsem 10?
U mnie sytuacja wygląda dosyć dziwnie. Czasami na kafelkach łączności obok WIFI pojawia mi się “sieć komórkowa” z prośbą o włożenie karty sim. Kiedy umieszczam kartę sim w slocie połączenie znika (brak widocznego kafelka). System instalowałem od nowa. Wcześniej po aktualizacji z Windowsa 7 do 10 sieć komórkowa również była widoczna, ale też nie działała. Sprawdzałem na dwóch kartach sim: Aero oraz Play - w obydwu przypadkach jest tak samo. Wydawać by się mogło, że do Windowsa 10 nie ma odpowiedniego sterownika. Może macie jakieś pomysły jak ten temat ugryźć?

Zanim znajdzie się inny posiadacz HP Elitebook 8470p opiszę jak udało mi się z HP Elitebook 8460p, czyli starszym modelem bez oficjalnego wsparcia pod Windows 10. U mnie zadziałał sterownik od Windows 8.1 pobrany ze strony HP. Bez tego sterownika kafelek od modemu nie działał. Dodam, że w mojej konfiguracji sprzętu mam modem Ericsson Mobile Broadband hs2340 HSPA+. Generalnie po tej operacji modem łączy się wygodnie z owego kafla i nie jest wymagane dodatkowe oprogramowanie. Parametry operatora GSM również są konfigurowane automatycznie. Obsługa dużo wygodniejsza niż pod Windows 7 (również aktualizowałem z 7 na 10, aktualizacja wywaliła większość niezgodnych sterowników w tym ten od modemu). W twoim przypadku HP zapewnia jakieś sterowniki na Windows 10, ale nie ma tam modemów od HP, ale po zmianie listy sterowników na Windows 8.1 są do wyboru ze trzy możliwości zależnie od posiadanego modemu.