Sieć komputerowa + VoIP


(Luki288) #1

Witam,

Robię na studia zadany projekt z sieci komputerowych i mam też zaplanować telefonię VoIP chociaż nie było o tym ani słowa, a sam nie mam o tym żadnego pojęcia. Mam kilka pytań dotyczących VoIP'a, na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi w google. Dowiedziałem się, że sieć VoIP można zrobić z telefonów VoIP, zwykłych podłączonych do bramy VoIP i oprogramowania na komputerze. Chciałem wykorzystać pierwszy pomysł znalazłem nawet telefony:

Założeniem projektu jest jednak żeby można było dzwonić na zwykłe telefony (domowe + komórki) i odbierać takie połączenia. Wiem, że potrzebne jest dogadanie się z operatorem ale mniejsza z tym, chciałbym wiedzieć czy komplikuje to coś w mojej sieci na której strukturę widzę teraz tak:

Wydaje mi się, że gdzieś tu muszę znaleźć miejsce na linię telefoniczną i urządzenie, które mi połączy tą sieć telefoniczną z tymi moimi telefonami. Tylko jakie to urządzenie i przy okazji (w dwóch zdaniach) jak działa i co robi centralka VoIP bo nie ma za bardzo nic na ten temat.

Pozdrawiam