Sieć komputerowa w domu pomocy?

Witam mam do was koledzy kilka pytań odnośnie sieci komputerowej, planuje w niedługim czasie remont pokoju i chciał bym was dopytać prosić o rady co i jak zrobić jakim sprzętem itp

mianowicie tak jak wspomniałem wyżej chce zrobić własna siec w pokoju mam doprowadzony kabel od głównego routera i w pokoju żeby nie szamotać się w kablach chciałbym zrobić takie coś żeby zrobić 3gniazdka pod internet rj45 i teraz nie wiem jak to zrobić odnośnie łączenia kabli czy użyć jakiegoś switch-a czy może jakieś szybko złączki chodzi mi głownie o trójniki i doprowadzenie neta do tych 3 gniazd dodam jeszcze tyle ze wszystko chce dać pod płytę kartonowo-gipsowa żeby kable mi się nie polatały po pokoju i tak samo chce zrobić z kablami do tv i audio czy ktoś z was już to przerabiał proszę o podpowiedzi co i jak może jakieś fotki tez będą mile widziane ???

Podłącz jak na obrazku

chciałbym takie rozwiązanie dać żeby za 2miesiace nie rozkopywać płyt dlatego ze coś może ulec awarii a trójniki chyba są najmniej awaryjne ? nie wiem co mam zrobić z tym fantem i jak podłączyć taki switch do prądu żeby nie trzeba było potem wymieniać zasilaczy czy np samego switch

może są jeszcze jakieś inne rozwiązania tego tematu?

Jak nie chcesz ciągnąć nowego kabla, zrób jak @anon42271672 zasugerował:

  • ładnie zrób jedno giazdko co ma już kabel
  • z niego pociągnij w wygodne miejsce (do szafki? Przykręcić za szafką do ścianki?) mały switch 4-5 portowy)
  • z niego rozdzielić na resztę komputerów.
    Tak, jak chcesz zrobić (trójnik pasywny) - nie zadziała - tam jest trochę więcej logiki zaszyte.

A nie zastanowiło cię, że takie urządzenie jak switch nie miało by racji bytu, gdyby wystarczyło równolegle połączyć kabelki?

Są dwa rozwiązania

  1. Kupujesz duży switch 16,24 czy nawet 48 portów, i ciągniesz z niego kable do gniazd rozmieszczonych w domu. (jedno urządzenie - jedna potencjalna awaria)
  2. Kupujesz małe switche gdzie potrzeba (więcej urządzeń, większa szansa że któreś z nich ulegnie awarii, dodatkowe kable zasilające itd).

Chcesz zrobić 3 gniazda, czyli będą trzy urządzenia. Albo tak jak masz wyżej napisane, że dasz switch 4 portowy i wepniesz sobie 3 maszyny + 1 port na dostęp do internetu. Inne rozwiązanie jest takie, że dajesz router wifi zaraz za modemem do internetu. Do komputerów kupujesz karty wi-fi i konfigurujesz bezprzewodowo. W tym przypadku zawsze możesz dołączyć więcej urządzeń bez użycia kabli (telefony, konsole i itp.) W przypadku kablowego rozwiązania zawsze będziesz ograniczony ilością portów w switchu / routerze. Oczywiście możesz kupić urządzenie z większą ilością portów = większy koszt. Rozwiązanie z trójnikami sieciowymi raczej niepewne.

nie w pokoju będą tylko jedno uradzenie ale mam żonę i ona lubi przesuwać biurko w kąty i na 3 kąty chciał bym zastosować gniazda żeby nie robić syfu z kablami o to tylko pytam jeden pc stacjonarny jak by chciała znowu przemieścić jeden pc stacjonarny to będę miał gniazdo do którego się wepnę