Sieć LAN, jeden komputer działa drugi nie

Witam. Posiadam własnoręcznie zrobioną sieć domową LAN, lecz mam jeden, póki co nierozwiązywalny problem.

Najpierw zajmę się opisem konfiguracji sieci.

Internet mam od TP. Zakupiłem router Asmax AR-904u do rozdzielenia sygnału na dwa komputery. Następny problem była taki, że pokoje, w których są komputery znajdują się na osobnych piętrach, więc bezpośrednie połączenie router - kabel - komp było utrudnione. Zakupiłem kable do połączania gniazdek sieciowych, dwa gniazdka sieciowe przykręcane do ściany i zabrałem się do zabawy. Oczytany wieloma poradnikami podłączyłem te gniazdka. I teraz jest następujący problem.

Jeżeli router jest u mnie i ja puszczam sygnał bratu (brat ma drugi komp) to wszystko jest ok. Schematycznie można zobrazować to tak:

internet - router - kabel prosty - gniazdo - kabel prosty - komp brata

Niestety jeżeli router jest u brata i on mi udostępnia sygnał to u mnie nie ma internetu. Schematycznie wygląda to tak:

Internet - router - kabel prosty - gniazdko - kabel prosty - mój komp (brak internetu)

Jednym słowem podsumowując, jeżeli podłącze mój komputer do gniazda, które jest przykręcony do ściany to nie ma internetu, zaś gdy podłączone kompa brata to jest.

Większość osób, które pytałem w sprawie tego problemu mówiło, że jest to wina kabli. Sprawdzałem je do potęgi n i wszystkie testy wychodziły prawidłowo. Zakupiłem nawet nowe kable sieciowe, i tak to nic nie dało Od strony oprogramowania wszystko jest ok.

Podejrzewam, że zamiast kabla prostego w połączeniu gniazdek powinien być krosowany, ale co do tego nie jestem pewien. Prosiłbym więc o radę jeżeli chodzi o te kwestie, bo nie chciałbym mordować się bez sensu.

Z góry dziękuje za wszelkie rady w sprawie tego problemu.

Do połączenia komputera z komputerem kabel prosty- cross

Do połączenia komputerów z routerem tzw kabel -skrętka

Było stosowane to rozwiązanie, niestety nie działa.

Po drugie gdyby kable nie byłyby takie jak trzeba to by żaden komputer nie działał poprawnie.

za routerem wszystko na skrętkach

=== skrętka === Twój komputer

ISP========ROUTER

=== skrętka=== gniazdo==== Komputer brata

To dlaczego przy konfiguracji:

internet - router - kabel prosty - gniazdo - kabel prosty - komp brata

działa wszystko ok, a by tej konfiguracji

Internet - router - kabel prosty - gniazdko - kabel prosty - mój komp (brak internetu)

mój komputer nie działa.

Przypominam, że wszystko działa na kablach prostych.

Być może to pomoże: (schemat konfiguracji - wersja uproszczona)

http://zf6swq.blu.livefilestore.com/y1p … txt?psid=1

Nie mieszaj kabli

Jakbyś mógł z łaski swojej bardziej sprecyzować zacytowane stwierdzenie.

Nie używaj kabla “na wprost”

Dobra. Załóżmy, że podłącze tak:

Internet - kabel telefoniczny - router - kabel krosowany - komputer brata

Potem podłącze pod drugi port kabel krosowany z routera do gniazda a potem z drugiego końca z gniazdka do komputera też krosowanym. A czy kabel, który łączy oba gniazdka nie będzie kolidował ? (jest podłączony 1:1)

R

O===skrętka=== Twój Komputer

U

T===skrętka===(gniazdo)===kabel prosty==(gniazdo) ==kabel prosty===Brat

E

R

Przy takiej konfiguracji wszystkie komputery chodzą Ja się chce dowiedzieć, czy przy tej konfiguracji będzie wszystko działać:

R

O===skrętka=== Brat

U

T===skrętka===(gniazdo)===kabel prosty==(gniazdo) ==kabel prosty===Ja

E

R

Tak

Niestety przy tej konfiguracji wciąż jeden komputer, czyli brata ma tylko internet.

Czyli pozostaje przepuszczenie przewodu bezposrednio z rutera. Bez sztukowania

I wysoce prawdopodobne, że tak zrobię. Póki co dzięki za pomoc.

Jeśli ciągle na twoim komputerze nie ma internetu, to sprawdziłbym kartę sieciową.

Kwestia kabli nie powinna tu mieć nic do rzeczy, bo współczesny sprzęt potrafi sobie skrosować/rozkrosować port w razie potrzeby.

Karta sieciowa jest dobra, bo przecież przy innej konfiguracji internet jest.