Sieć LAN na hasło

Witam,

Możecie mi pomóc. Jak zrobić aby w sieci LAN, dostęp do mojego komputera był poprzez podanie hasła, lub dostęp do niektórych folderów był jedynie po podaniu hasła? Jeszcze jedna opcja, czy da się zrobić tak aby wydrukować na drukarce sieciowej można było po podaniu hasła, oczy wiście zeby wcześniej wyskakiwała prośba i to hasło ?

Chce podkreślić ze mam win XP home. Wiem że w necie jest pełno opisów jak to zrobić pod XP pro.

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

tak serio, to raczej ciemno widze problem z udostępnianiem na hasło, windows’y zawsze były w to cienkie, co do drukarki, rownież…

Ostatnio wpadł mi w ręce na Weekend laptop znajomej zostawiła mi go więc go testowałem, a zostawiła m.in dlatego że na laptopie z Vistą nie widziała udostępnionych zasobów z komputera na którym siostra miała XP i analogicznie. Jak wszyscy wiedza aby się widziały to trzeba w Windows Vista w właściwościach protokołu internetowego karty sieciowej kliknąć na zaawansowane na zakładce wins włączyć NeBios po protokole TCP/IP zapisać zmiany i się już widzą w grupie roboczej i mamy dostęp do zasobów Ona ma na swoim profilu hasło więc jak chciałem przez sieć dostać się do jej udostępnionych zasobów pomimo że byłem na lapciaku zalogowany na jej profilu aby zobaczyć jej zasoby przez sieć MUSIAŁEM w oknie które się pojawiło wpisać jej nazwę użytkownika jaka ma na profilu i jej hasło proponuje założyć hasło na swoim profilu (koncie w Windows a przez sieć tez będzie wymagane i nikt nie przeglądnie jak nie poda hasła

http://www.banita.pl/konf/smbupr.html