Sieć LAN (na Neostradzie) - co jest potrzebne wkońcu?

Cześć. Żeby mieć dostęp do internetu, potrzebna jest linia telefoniczna, żeby można było przeglądać strony potrzebna jest przeglądarka internetowa, a co jest potrzebne w sieci LAN, żeby dział chodźby jakikolwiek komunikator (pomijajmu konfigurację), żeby było można połączyć się z serwerami? Bo wogóle to mam jeden problem: żeby sprawdzić skrzynkę pocztową w Outlook’u Express’ie trzeba się podłączyć do serwera, a u mnie nic do rzadnego serwera się nie chce podłączyć. Ani GG - brak połączenia z serwerem, ani kaza - brak połączenia z serwerem, żadne czaty itp. Nie jest to spowodowane brakiem Javy czy konfiguracją danego programu, ale brakiem jakiegoś konkretnego pliku. Zainstalowałem HotFix i Firewalla i brakuje mu ciągle czegoś. Dodam, że nie dawno formatowałem komputer i po każdym formacie mam ten sam problem. Dzisiaj dzwoniłem do administratora sieci i powiedział mi, żebym weszedłna serwer (Start --> Uruchom --> //SBS2K) i z tamtąd coś zainstalował ale to już zrobiłem. Mówił jeszcze o czymś, ale chyba sam nie wiedział dokładnie o co mu chodziło, musiał by usiąść u mnie przy kompie i zainstalować to /cenzura/. Jeszcze na samym początku gdy konfigurowaliśmy komputery w naszej sieci miałem ten sam problem, zainstalował mi tu coś i ładnie wszystko chodziło (KaZaA, Gadu-Gadu, Outlook itp.). Zacząłem coś o tym pisać w moim innym temacie (Ustawienia Gadu-gadu!!), ale nie dostałem odpowiedzi. Nie wiem, czy w miare zrozumiale to opisałem, ale sam już nie wiem jak o tym mówić . No to nara i POMÓŻCIE, bo administrator wybrał się na wycieczkę :stuck_out_tongue: .

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem: masz kilka kompów połączonych w lan, a 1 z nich udostępnia połączenie z internetem pozostałym kompom?

No dokładnie. Tyle, że problem jest tak jak opisałem powyżej tylko na tych komputerach, które łączą się z internetem za pośrednictwem jednego nie można łączyć się z innymi serwerkami. Na tym głównym komputerze (serwerze) to wszystko działa (GG, czaty, KaZaA, Outlook ipt).

Niekoniecznie, opisz swoją sieć, adresownie. W moim przypadku nie muszę mieć lini telefonicznej.

Jaki rodzaj dostępu masz?

Może administrator blokuje jakieś porty?

Dobrze by było, gdybyś sobie przypmniał co to jest.

Może było to związane z przekierowaniem portów?

Jaki system jest na serwerze? Z jakiego u siebie korzystasz?

Czy masz dostęp do serwera?

Z czego w tym momencie możesz korzystać z sieci na zewnątrz? Czy działa FTP?

Pozdrawiam 8)

Na tych innych kompach adres bramy internetowej musi być adresem ip głównego - sam się z tym dzisiaj motałem.

(Być może dobrze piszesz i to co napisałeś jest skrótem myślowym, jednak…)

Wcale tak nie musi być, wszystko zależy od sposobu adresowania.

Z reguły zostawia się bramę domyślną i jest to pierwszy adres z zakresu adresu sieci. Można nadać bramie inny adres IP niż domyślny i wtedy nie musi być to pierwszy adres.

Tak więc to zależy od wielu czynników.

Poza tym jeśli u kamiennikl’a jest adresowanie dynamiczne to nic nie wpisujesz, o czym doskonale wiesz. A na razie nie wiemy, jaki jest sposób konfigurowania sieci.

Pozdrawiam 8)

opis dzielenia neo http://www.rybitwa.neostrada.pl/neox.html

Osobiście za bardzo się na tym nie znam ale: w sieci mamy 16 komputerów, LAN, Neostrada 512kB/s

Admin nie blokuje żadnych portów.

Tego nie wiem.

Na serwerze jest Windows 2003 Server, a u mnie Windows XP Home Edition.

Mam. I wiem, że z tamtąd trzeba coś przenieść chyba (admin przez telefon mi coś o tym paplał, ale sam nie wiedział chyba o co mu chodzi.

Na FTP przez Commandera też nie mogę się połączyć.

To odpada, bo z tym nic nie grzebaliśmy.

Nie rozumiem o co ci chodzi, pierwszy raz słyszę o takim czymś :lol: 8).

Nara

Kamiennikl już kiedyś rozmawialiśmy na ten temat Sieć w której jesteś jest siecią menowską która ma bardzo specyficzną konfigurację. Przypuszczam że żadne porady ogólne nie przyniosą tutaj miarodajnego efektu. Skoro pan informatyk bierze pieniądze za korzystanie ze szkolnej sieci niech sam przyjdzie i skonfiguruje Ci całe połączenie z siecią.

Rozumiem ale nie jest to porada, jako OT :arrow: Kosz

Pozdrawiam 8)