Sieć lan - połączenie

Witam

Jak działa ten cały lan? Czy da sie bezpośrednio podłączyć kablem telefonicznym (takim też od neta, to chyba jedno i to samo) dwa kompy?

Albo jeszcze inna możliwość. Mam router, do którego są podłączone dwa kompy (przewodowo lub nie). Da się między nimi przesyłać pliki?

Jak to wszystko w praktyce wygląda, gzie szukać tych komputerów?

Dzięki za odpowiedzi :wink:

pozdrawiam

Jeżeli kompy połączone są przez router wystarczy wejść w sieć i sprawdzić czy się widzą - Komputer, miejsca sieciowe. Teraz wystarczy na jednym czy wszystkich udostępnić jakiś folder, żeby można było przesyłać pliki (trzeba zaznaczyć prawa do zapisu), to tak w skrócie.

Czy nie będzie przeszkadzała różnica systemów? Np windows xp z winowsem 7?

a gdzie mógłbym o tym poczytać w wersji rozwiniętej? :smiley: tzn domyślam, się, że wujek google wie, ale ja nie wiem jak zadać pytanie…

i jeszcze co z bezpośrednim połączeniem kablem dwóch kompów?

Witam.

Zobacz to:

http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d … 11259.html

Dobrze, ale to jest robione tylko iwyłącznie za pomocą kabli. Próbowałem mimo wszystko to tak zrobić i nie idzie :confused:

Mam taką sytuację, komputer stacjonarny podłączony jest przewodowo do routera. Mam laptopa, który bezprzewodowo ciągnie neta zroutera (do routera bezpośrednio leci net). Jak moge te kompy ze sobą połączyć?

I tak na przyszłość, na filmiku jest oma o jakimś koncentratorze (czy jak to sie tam nazywało :D) dzięki niemu można podłączyć do sieci kilka kompów. Czy takąfuncję może spełniać router?