Sieć LAN pomiędzy dwomach kompami

Witam. Mam problem, który mnie strasznie wpienia od pewnego czasu. Mam lapka i stacjonarkę - oba z Windowsem 7 Pro x64. Chcę połączyć te kompy kablem Ethernet, żeby móc przesłać pliki z jednego kompa na drugie i tu zaczynają się schody. W Viście wystarczyło podpiąć kable na ustawieniach automatycznych i tyle. W 7 to nie działa (właściwie działa, ale to zależy od humoru kompa). na ustawieniach ręcznych również klops. Po podłączeniu kabla mam sieć niezidentyfikowaną, publiczną. Ustawiłem opcję udostępniania bez użycia hasła na obu kompach i mimo wszystko cały czas mam komunikat, że nie mogę uzyskać dostępu, zarówno jak wchodze na lapa i na odwrót.

Myślałem, że to sprawka zapory sieciowej (laptop Nod32, PC - Kasperski Internet Security 2011) - ale mam ustawione reguły do nich (sieć zaufana, zezwól na udostępnianie itp). Nawet po wyłączeniu oby zapór (łącznie z procesesami), problem dalej istnieje. Oryginalna zapora od Windows również wyłączona.

Kiedy na obu kompach miałem Kaspera, to mogłem się dostać z jednego kompa na drugi (czasem miałem jakieś problemy, ale za którymś razem zawsze zaskoczyło). Do opcji z dwoma KISami nie wracam, bo są strasznie zasobożerne i zamulające. Dodam jeszcze, że kiedy chcę wejść po wifi na któregokolwiek kompa, to nie ma problemu (nigdy). Ta opcja zawsze działa. Podejrzewam, że problem leży po sieci niezidentyfikowanej, ale nie wiem jak to zmienić. Aha, nie chcę się bawić w żadne ustawienia grup domowych. Chcę, żeby było jak na Viście - podpinam kable i tyle.

Potrafi mi ktoś pomóc?

Masz opisane tyle ze tu było ps3 i komp zrób tak samo i będzie działać

internet-playonline-pod-ps3-jak-podlaczyc-t451764.html

Nie działa. Pisałem wyżej, że próbowałem zarówno z ustawieniami automatycznymi jak i ręcznymi. Wyłączonym i włączonym firewallem (zarówno systemowym jak i instalowanym).

Sieć lokalna działa mi bez problemu jak pokasuję na obu kompach firewalle, ale to jest rozwiązanie na chwilę bo nie mam zamiaru co chwilę ich kasować jak coś muszę przerzucić. Podejrzewam, że to jest problem z siecią niezidentyfikowaną, wtedy firewalle szaleją, bo jak jestem podpięty pod kabel z netem, udostępnianie działa bez problemu, podobnie jak po wi-fi. Udostępnianie połączenia internetowego odpada bo podczas łączenia kompów nie zawsze mam dostęp do neta.

http://windows7forum.pl/siec-niezidenty … l#pid76315

iSalt0 , mam wyłączoną opcję Kontrola konta użytkownika, tak samo jak logowanie pomocnicze (wyprzedzając ew. pytania), i na pewno jej nie włączę z powrotem.

http://www.igeekden.com/2009/08/unident … -7-solved/