Sieć LAN POMOCY

Witam,

mój problem wygląda następująco, mam dwa komputery, które są w sieci lan (jeden komputer jest mój, drugi mamy). Problem polega na tym, że moja mama wysyła mi internet, a ja chciałbym zrobić na odwrót. Dodam jeszcze, że mama posiada internet bezprzewodowy, a ja zwykły z przewodem.

Prosiłbym o szybką odpowiedź jak to zrobić.

Pozdrawiam, Mateusz

EDIT//

Internet idzie przez router

Jezeli masz podpiety ruter czyli urzadzenie rozdzielajace siec to nie mama Ci wysla tylko ruter wg qos przyznaje Ci pasmo jakiego potrzebujesz + cos tam wiecej wiec nie rozumiem o co Ci chodzi dokladnie . Pamietaj www.google.pl przyjacielem jest wpisz sobie “co to jest ruter” i poczytaj.

Lub sprobuj sprecyzowac pytanie o co Ci dokaldnie chodzi .

Mała sieć domowa

Lukaj tu :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … Windows+XP

A co do reszty to podłącz kabel od modemu “first” do siebie i po kłopocie bo coś czuję ,że łącze idzie do mamy i dopiero do Ciebie.

A najlepiej opisz całą konfiguracje neta koledzy pomogą … i go sleep.

Dobra, to jeszcze raz.

Są dwa komputery. Internet rozdziela router (mama ma internet bezprzewodowy, ja niestety kablem się łączę do kompa z routera). Moje ip to 192.168.0.114 (czyli wg mnie jest to wewnętrzne ip, przez co nie mogę np. stawiać serwerów w grach)

I teraz moje pytanie, jak zrobić bym miał zewnętrzne ip, a mama zaś wewnętrzne? Dodam jeszcze, że internet mam z UPC (2mb), a router to dokładniej DI-524 Wireless Router.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem trochę jaśniej problem z którym się zmagam.

Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź, Mateusz

Przy posiadaniu rutera kupionego w MM albo Saturn nie ma takiej mozliwosci zadnego przechodzenia ich siec dziala na dwoch roznyc interfejsach LAN i WLAN i nie mieszajcie gosciowi w glowie , ktos mu jakis glupot naopowiadal pewnie pan czesio klatkowy informatyk .

To kto poradzi jak to zrobić? Dodam, że bardzo mi na tym zależy. Jeżeli nie napisałem jakichś ważnych informacji, to napiszcie co mam dopisać, a to uczynię.

EDIT//

Czyli nie ma żadnej możliwości bym miał zewnętrzne ip ? :frowning:

Twoj komputer nie :stuck_out_tongue: ale Ruter ciagle je ma co dokladnie chcesz zrobic ? To postaram sie pomoc

Pamiętam, że jakiś czas temu mogłem stawiać serwery, tylko, że wtedy oboje mieliśmy internet rozdzielony przez router i każdy miał kabel. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale jeżeli jest jakieś wytłumaczenie czemu tak było to bardzo bym prosił o nie.

Przekieruj porty :stuck_out_tongue: jak chcesz postawic serwerek na serwerze ustalasz na na jakim WAN IP ma to dzialac i na jakim porcie , musisz miec je odblokowane w ruterze i tyle .

Podpowiesz mi jak to zrobić? Wiem, że wpisuje się ip komputera jako adres url i się tam loguje, ale dalej jest zielony. Bym prosił o jakieś drobne wskazówki.

P.S. I tak mi z nieba spadłeś i bardzo Ci dziękuję za udzieloną dotychczas pomoc.

Po pierwsznie nie adres IP tylko brame domyslna start->uruchom ->cmd jak sie pojawi niby konsola wez wklep polecnie ipconfig

znajdziesz tam IP , maske oraz brame domyslna. Bramke wpisz w przegladarke www pojawi sie monit o admina i haslo dla niego jesli nie zmieniales danych sprawdz w instrukcji jak to nalezy wpisac standardowe kombinacje “admin admin” “admin pole haslo puste” “admin password”

Znajdz zakladke “port forrwarding / aplication & gaming” cos w tym stylu i tam masz opcje przekierowania portow z danego IP wew .

Czy chodzi o to ? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a4 … e8fe5.html

EDIT//

Prosiłbym o dalsze podpowiedzi, z góry dziękuję.

No dokladnie o to chodzi , tylko ludziom z ktorymi grasz podajesz WAN IP a nie LAN

No ok wszystko jasne, ale gdzie jest napisany adres ip WAN?