Sieć LAN, udostępnianie neo, i plików

Witam!

Mam problem, podłączyłem kompa i laptopa w lan (komp: WIN XP PRO, Laptop:WIN XP HE), i z kompa mogę pobierać pliki, i z laptopwa wysyłać pliki na kompa. Ale nie mogę pobierać plików z laptopa. Przy próbie połączenia się z laptopem pojawia się:

I jeszcze mam pytanie, do kompa mam podłączone neo1024, jak je po lanie udostępnić na lapotpa?

Co do pobierania plików z laptopa to może we właściwościach połączenia(w otoczeniu sieciowym)musisz dodać udostępnianie plików i drukarek… Co do udostępnianie neta to możesz np. na komputerze we właściwościach połączenia w zakładce zaawansowane zaznaczyć opcję (zezwalaj na łączenie się przez połączenie tego komputera) , ale wtedy na lapku będzie net tylko gdy uruchomiony będzie piec… Możesz także zakupić router i podzielić łącze, ale to droższa inwestycja… lub też zakupić tańszy koncentrator i podpiąć neta i będzie go miał komputer który się pierwszy połączy… Może demonstracja ci w czymś pomoże: Mała sieć w domu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=20

W połączeniu jest zaznaczone Udostępnianie plików i drukarek w sieciach…

I o to mi chodzi. Tylko że jak tak daje to coś nie działa to.

I zauważyłem że jak ping z lapka na kompa daje to jest ok, ale odwrotnie to nie ma pingu, przekroczony zostaje czas.

Ustawienia:

Komp:

IP 192.168.1.2

Maska 255.255.255.0

Brama 192.168.1.1

Laptop:

IP 192.168.1.3

Maska 255.255.255.0

Brama 182.168.1.1

Edit, pingi już są na obu kompach, tylko teraz z kompa na lampka jak się loguje, tam gdzie jest konto gościa i trza pisać hasło to jak wpisze hasło (dobre) to się wyświetla :

jako bramę na laptopie wpisz IP komputera, poza tym zaznaczyłeś we właściwościach karty przez którą masz internet opcję udostępniania internetu? No i muszą być nadane nazwy komputerów / różne / i nazwa grupy roboczej / wspólna /. Na koncie gościa z zasady nie jest wymagane hasło, rób to wszystko na koncje administracyjnym

Nazwy komputerów są różne, obydwa należą do WORKGROUP, w kompie mam modem pod USB, ta opcja jest zaznaczona. Konto gościa w laptopie jest zrobione kontem administracyjnym. A aktualnie na laptopie też pracuję na koncie admina. Zmieniłem brame na ip kompa, ale dalej jest błą logowania, ten co wcześniej. Lapka mam HP, i tam jest jakiś protect tools, ale tam nic o kontach nie ma.

Edit

Znalazłem takie coś:

Rozwiązanie:

Upewnij się że użytkownik lub grupa do której należy (np. drupa TelnetUsers) ma prawo do logowania się lokalnie. Upewnij sie że użytkownik lub grupie do której należy nie odmówiono prawa do logowania się lokalnie.

Jak to sprawdzić, i ew. naprawić?

Złączono Posty : 29.01.2007 (Pon) 19:56

Ok już dałem sobie rady, wszystko działa