Sieć lan z podziałem internetu wifi

(Szatkowski89) #1

Witam!

Otóż posiadam dwa komputery jeden z XP drugi z Win7. Na komputerze z Win7 mam internet wifi i chcialbym abym mógł się laczyc i udostepniac intertnet temu drugiemu komputerowi za pomoca kabla sieciowego. Jest to wykonalne?

Pozdrawiam!

(Kpc21) #2

Tak, jest to wykonalne. Komputer udostępniający połączenie musi być włączony, aby na tym któremu on je udostępnia, było ono dostępne.

(Szatkowski89) #3

Super!

Co w takim razie mam zrobić w systemach aby to wszystko działało?

(Kpc21) #4

Podłączyć kabel i udostępnić połączenie.

Opisane masz chociażby tutaj:

http://support.microsoft.com/kb/306126/pl

Co prawda na przykładzie XP, ale 7 się niewiele różni.

(Szatkowski89) #5

Moje oba kompy się nie widzą. Jakiego kabla do tego potrzeba? Może mam jakiś nieodpowiedni. Wg komputerów kabel sieciowy jest niepodłączony :frowning:

(Kpc21) #6

Teoretycznie powinien być skrosowany, ale na prostym też powinno działać.

Jak zachowują się lampki na kartach sieciowych?

(Szatkowski89) #7

Obijają się - nie świecą chociaż obie kart sieciowe są włączone.

Nie można tego załatwić jakimś switchem?

(Kpc21) #8

Można, ale switch nic nie zmieni. Przynajmniej teoretycznie nie powinien.

Spróbuj podłączyć obydwa komputery do jakiegoś zupełnie innego komputera albo routera - bo w jednym z nich karta sieciowa może być niesprawna albo z jakiegoś innego powodu nie działać.

Czy w obu komputerach w oknie połączeń sieciowych widnieje coś takiego jak Połączenie lokalne?

(Szatkowski89) #9

Kupiłem kabel cross over i oba komputery się widzą. Można wymieniać udostępnione pliki, ale internetu na drugim kompie nie ma.

(Kpc21) #10

Na komputerze z internetem włącz udostępnianie połączenia. Windows+R -> ncpa.cpl -> PPM na Połączenie lokalne -> Właściwości i gdzieś tam jest, chyba na ostatniej zakładce. Na drugim komputerze ustaw bramę domyślną taką jakie jest IP pierwszego komputera, w IP komputera zmień ostatnią liczbę.

(Szatkowski89) #11

Ha! Zrobiliśmy! Pewnie to przyczyna nieodpowiedniej bramy domyślnej, teraz jest ok.

Dziękówa kolego!