Sieć lan z podziałem internetu wifi

Witam!

Otóż posiadam dwa komputery jeden z XP drugi z Win7. Na komputerze z Win7 mam internet wifi i chcialbym abym mógł się laczyc i udostepniac intertnet temu drugiemu komputerowi za pomoca kabla sieciowego. Jest to wykonalne?

Pozdrawiam!

Tak, jest to wykonalne. Komputer udostępniający połączenie musi być włączony, aby na tym któremu on je udostępnia, było ono dostępne.

Super!

Co w takim razie mam zrobić w systemach aby to wszystko działało?

Podłączyć kabel i udostępnić połączenie.

Opisane masz chociażby tutaj:

http://support.microsoft.com/kb/306126/pl

Co prawda na przykładzie XP, ale 7 się niewiele różni.

Moje oba kompy się nie widzą. Jakiego kabla do tego potrzeba? Może mam jakiś nieodpowiedni. Wg komputerów kabel sieciowy jest niepodłączony :frowning:

Teoretycznie powinien być skrosowany, ale na prostym też powinno działać.

Jak zachowują się lampki na kartach sieciowych?

Obijają się - nie świecą chociaż obie kart sieciowe są włączone.

Nie można tego załatwić jakimś switchem?

Można, ale switch nic nie zmieni. Przynajmniej teoretycznie nie powinien.

Spróbuj podłączyć obydwa komputery do jakiegoś zupełnie innego komputera albo routera - bo w jednym z nich karta sieciowa może być niesprawna albo z jakiegoś innego powodu nie działać.

Czy w obu komputerach w oknie połączeń sieciowych widnieje coś takiego jak Połączenie lokalne?

Kupiłem kabel cross over i oba komputery się widzą. Można wymieniać udostępnione pliki, ale internetu na drugim kompie nie ma.

Na komputerze z internetem włącz udostępnianie połączenia. Windows+R -> ncpa.cpl -> PPM na Połączenie lokalne -> Właściwości i gdzieś tam jest, chyba na ostatniej zakładce. Na drugim komputerze ustaw bramę domyślną taką jakie jest IP pierwszego komputera, w IP komputera zmień ostatnią liczbę.

Ha! Zrobiliśmy! Pewnie to przyczyna nieodpowiedniej bramy domyślnej, teraz jest ok.

Dziękówa kolego!