Siec lan

witam!

mam taki problem otorz w najblizszym czasie wymieniam komputer i pytanie co z siecia? jak skonfigurowac go na nowym kompie? co z tymi bramkami, serwerami itp ogolnie we wszystkim co jest we wszystkich zakladkach polaczenie loklanego? moglby mi ktos udzielic jakies rady?

jak napiszesz z jakiego łącza korzystasz to rade dostaniesz

jest to siec osiedlowa a jakie parametry to wiesz z tym roznie bywa teoretycznie przepustowosc jest 128 ale raz jest wiecej raz jest mnie roznie z tym bywa.

Jeżeli sieć jest konfigurowana ręcznie ( w zasadzie administratorzy sieci już tego typu konfiguracji nie stosują ,czasami sie jeszcze jakaś sieć zdarzy) zrób screeny ze wszystikich okien ustawienia sieci i wydrukuj lub zapisz na płycie lub dyskietce , jeżeli masz jakąś osiedlową sieć i jest to przyznawanie adresu przez DHCP (automatycznie) to problem może być tylko z kartą sieciową ale tylko z zintegrowaną bo w takim przypadku bedziesz musiał podać adminowi numer mac adres nowej karty sieciowej , jeżeli karta jest na PCI to wtenczas przekładasz ją tylko do nowego kompa i problem z głowy wszystko przebiegnie automatycznie tzn konfiguracja sieci.

http://www.banita.pl/konf/konfiguracja.html tu masz wszystko co trzeba wiedzieć :wink: :wink: