Sieć lokalna (Wi-Fi) między Win 98 i XP

Mam 2 komputery: Z kartą DWL-510 i Win98, a drugi DWL-520+, oraz router bezprzewodowy z Access Pointem DI-514. Są one podłączone do internetu za pomocą routera.

Moze mi ktoś powiedzieć jak połączyć te 2 komutery w sięć (najlepiej bez udziału routera DI-514 (sieć ad-hoc)).

Siemasz. Możesz zrobić sieć na dwwa sposoby. Z routeraz albo bez niego. Ale jeżeli chcesz miec neta z obu kompach to musisz przez router. W win XP jest konfigurator siecie bezprzewodowych, postępus wg. jego wskazuwek to nie będzie problemu. Ja tak zrobiłe ( też mam XP i 98SE + laptop) i sieć bezprzewodowa działa OK. POZDRO

Niestety…

1.Nie mam dysku flash (mały problem, bo mogę sobie załatwić)

2.W routerze nie ma wejia USB, zeby podłączyć dysk flash.

3.Jako dysku flash użyłem dyskietki i odpaliłem program z niej ale wyskoczyło okienko

982qp.jpg

jeżeli nie masz wejścia USB (ja mam:)) do routera to żeczywiście mały problem, ale jeżeli nie ma USB to takieś połączenie z kompem masz kablowe co nie? a przy konfiguracji nie musisz mieć sycku flash wyatrczy dyskietka albo płyta tam sobie wybierasz na co chcesz pli konfiguracyjny wgrać. co do punktu 3: może masz źle wprowadzone ustawienia sieci na kompach: IP musi być różne(np. kompa A - 10.0.0.5, komp B - 10.0.0.6), maske podsieci wpisz 255.0.0.0 (domyślnie), jeszcze zazwyczaj ma swój adres IP (tzw. dosaępowy) mój ma 10.0.0.2 - wpisz go w pole adres DSN. I jeszcze musisz mieć na obu kompach taką samą grupe roboczą wpisaną np. MS HOME. i nazwy kompów tez muszą być rżóne. Mam nadzieje że Ci jakoś pomogłem. Jeżeli nie to pisz do mnie na GG 6159623 bęzdiemy cos radzić. Miłej konfiguracji sieci:). Narqa

Złączono Posta : 24.02.2006 (Pią) 11:17

jeżeli nie masz wejścia USB (ja mam:)) do routera to rzeczywiście mały problem, ale jeżeli nie ma USB to takieś połączenie z kompem masz kablowe co nie? a przy konfiguracji nie musisz mieć sycku flash wyatrczy dyskietka albo płyta tam sobie wybierasz na co chcesz pli konfiguracyjny wgrać. co do punktu 3: może masz źle wprowadzone ustawienia sieci na kompach: IP musi być różne(np. kompa A - 10.0.0.5, komp B - 10.0.0.6), maske podsieci wpisz 255.0.0.0 (domyślnie), jeszcze zazwyczaj ma swój adres IP (tzw. dosaępowy) mój ma 10.0.0.2 - wpisz go w pole adres DSN. I jeszcze musisz mieć na obu kompach taką samą grupe roboczą wpisaną np. MS HOME. i nazwy kompów tez muszą być rżóne. Mam nadzieje że Ci jakoś pomogłem. Jeżeli nie to pisz do mnie na GG 6159623 bęzdiemy cos radzić. Miłej konfiguracji sieci:). Narqa

Złączono Posta : 24.02.2006 (Pią) 11:18

sorki za błędy, szybko pisałem:P:P:P

Już wszystko ustawiłem (i działa)… Czasami tylko nie otwiera folderów z drugiego kompa. Dzięki za pomoc.