Sieć lokalna zawieszające się połączenie i zakłócenia

Witam

mam następujący problem w firmie w biurze znajdują się dwa komputery podpięte do sieci lokalnej. Bardzo często zdarza się tak że jednego pracownika wyrzuca z sieci i nie ma internetu w tym samym momencie radio które stoi obok przestaje grać… przez to drugi pracownik nie może zalogować się do swojego programu ale jest w sieci i internet działa. Podejrzewam że jest to jakieś zakłócenie (sprzężenie). Kiedy wyłączę komputer, ups i listwę odczekam chwilę włączę ponownie radio zaczyna grać a po uruchomieniu komputera internet się pojawia i wszystko działa… Nie mam pojęcia jak to ugryźć. Proszę o pomoc

A nie jest to czasem tak ze kable sieciowe i zasilajáce lezá na sobie i w poblizu tego ups’a??

Spróbuj ulozyc kable tak by byly mozliwie jak najdalej od siebie, czasem to pomaga.

kable sieciowe sa polozone w rynienkach. Rynienki znajduja sie na scianie a kable zasilające na ziemi jedyny kabel ktory moze przebiegac kolo przewodow zasilajacych to kabel od gniazda sieciowego do karty sieciowej… ok ale dzieki sprawdze to moze pomoze:)

Dodane 28.04.2010 (Śr) 12:18

Niestety po przeniesieniu wszystkich kabli i podłączeniu ich w innym możliwy sposób awaria się powtarza ale co zaskakujące nie dzieje się to codziennie… średnio co 4 - 5 dni. Zaznaczę tutaj że biuro jest bardzo małe a dwa komputery i ups-y dają bardzo duże promieniowanie może to o to chodzi?? Sam nie wiem czy sprawdzać kable sieciowe w ścianie?? ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Bardzo proszę o pomoc.

Nie sądzę.

To jest radio internetowe?

Nie jest to radio internetowe :stuck_out_tongue: Radio stoi na szafie a chodzi mi tu o zakłócanie fali radiowej.

W momencie kiedy wywala internet następuje jakieś zakłócenie które powoduje również zakłócenie fali radiowej

Co słychać w tym radiu? Bo to naprawdę ciekawe. To radio w momencie pojawienia się zakłóceń odbiera stację o silnym czy słabym sygnale? Nie sądzę, żeby powstawało aż tak silne pole elektromagnetyczne, myślę że te zakłócenia są raczej od strony sieci elektrycznej.

Radio odbiera bardzo słabo w momencie trwania zakłócenia praktycznie nie słychać audycji… w momencie kiedy zresetuje komputer i wszystkie urządzenia w tym ups listwę zasilającą i router który zarządza całą siecią (topologia gwiazdy) wszystko wraca do normy internet wraca i radio gra bardzo czysto bez żadnych zakłóceń :? dla mnie też jest to bardzo dziwne… pierwszy raz się z czymś takim spotkałem i nie wiem jaka jest przyczyna. Przypomnę że pomieszczenie jest bardzo małe a znajdują się w nim 2 komputer co zadziwiające jeden działa wyśmienicie natomiast ten 2 nie :frowning: Przełożyłem już kable zasilające tak aby szły jak najdalej od kabla sieciowego ale to nic nie dało… Reszta kabli od sieci lokalnej idzie w rynienkach więc ich to chyba nie dotyczy. Gniazdo sieciowe sprawdzałem wydaje się być w porządku z drugiej zaś strony gdyby tak nie było to internet w ogóle by nie odbierał a działa tylko że średnio co 4 dni występuje to nieszczęsne zakłócenie…

Czy w pobliżu są jakieś urządzenia, które mogą powodować silne pole elektromagnetyczne (silniki, transformatory itp.)?

Nie nic takiego nie znajduje się w pobliżu…

To naprawdę dziwna sprawa.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to wymiana kabli na ekranowane.