Sieć między PC a Laptopem przez router

Witam,

Z góry przepraszam, jeśli istnieje taki temat, nie znalazłem go.

Mój problem polega na tym, że posiadam komputer stacjonarny do którego mam podłączony internet przez kabel sieciowy, a on z kolei do rutera. Mam wifi żebym mógł także korzystać na laptopie. Na obydwu komputerach mam systemy Windows 7 Ultimate, chciałem stworzyć pomiędzy nimi sieć, żeby wymieniać się plikami itp… Czytałem gdzieś, że jeśli dwa komputery korzystają z tego samego internetu przez wifii to mogą być już w sieci. Jednak wpisując w polu urochom -> cmd -> ipconfig wyśietla mi całą specyfikację, jest ipv4 i ipv6 i inne wszystkie rzeczy natomiast nie widzę standardowego adresu IP. Posiadam internet z Vectry. Czy da się jakoś połączyć te komputery, wiem że muszą być w tej samej grupie roboczej, udostępnianie plików itp, ale jak porównać te ostatnie liczny w IP , bo ostania liczba jeśli mam dajmy na to 2 na PC i 2 na Laptopie to sa połączone w sieć ?

Czy coś poprzekręcałem?

Dziękuję z góry za pomoc

pozdrawiam serdecznie,

Freeze66

A co według Ciebie jest standardowym adresem IP? IPv1? Zapewne chodzi Ci o IPv4.

W kwestii adresacji sieci IPv4 poczytaj sobie chociażby wikipedię: http://pl.wikipedia.org/wiki/IPv4

Jeżeli masz na routerze włączone DHCP to już masz to zapewne w jednej sieci.

Rozumiem to tak, kabel od internetu podłączasz do PC do jednej sieciówki, a drugą sieciówkę podłączasz do routera? Jeśli podłączasz PC do portu WAN routera, to wynika z tego, że komputery masz w różnych sieciach/podsieciach. Jeśli chcesz, aby komputery były w tej samej sieci/podsieci, podłącz kabel od internetu do portu WAN routera i komputery do portów LAN, albo podłącz PC do portu LAN (do wbudowanego przełącznika), adresy niech będą pobierane z DHCP routera.Dla pewności uruchom wiersz poleceń i podaj z obu komputerów wynik poniższego polecenia.

ipconfig