Sieć między Vistą, a XP - udostępnianie plików

Witam :stuck_out_tongue:

Zrobiłem sieć poprzez ruter. Wszystko działa ok, ale jak mogę np. udostępniać jakieś pliki na XP, a potem kopiować jest na Vistę?

Czyli masz neta na kompach a nie masz nic jeszcze udostępnione. Musisz komputery przypisać do jednej grupy roboczej reszta to automat. W Xp wejdź do połączenia sieciowe i po prawej stronie masz konfiguruj sieć w domu czy coś podobnego. w viście nazwe grupy roboczej zmienisz klikając prawym na mój komputer zawansowane ustawienia systemu nazwa komputera (nadole jestt nazwa grupy roboczej, reszta sama się ustawi.

Nie tak do końca… w Viście jeśli chcesz cos konkternego udostepnić to PPM > Udostępnianie > Z listy wybierasz wszystkich userów i dodajesz ich oraz przykażdym z nig ustawiasz współwłaściciel… Teraz XP powinien (ale nie musi) widzieć udostępnione zasoby visty… W przeciwną strone jest prościej bo vista bez problemu widzi XP… Ale polecam zrobić Vista <> Vista…

Właśnie bardziej mi zależy, żeby Vista widziała co udostępnia XP, bo tam trzymam najważniejsze pliki. To tak pójdzie?