Sieć na 2PC w domu pod WinXP

Witam serdecznie.

Mam problem z konfiguracja i udostępnieniem Neostrady pod XP.

a mianowicie: sieć działa poprawnie jesli komputer (“A”) do którego jest podłączona neostrada (połączenie jest udostępnione dla PC “B”) URUCHAMIANY JEST JAKO DRUGI w kolejności.

kompy są spięte bezpośrednio kablem z przeplotem

IP - nadane (standardowe192.168.x.x) ; Maska - nadana (standardowa 255…) bramka internetowa też wpisana; pokusiłem sie o wpisanie adresów DNS (standardowe dla TpSA). wszystko ładnie śmiga między kompami (“A<=>B”)- ale proszę podpowiedzcie jak wyeliminować problem konieczności restartu “A” po włączeniu komputera “B” jako drugiego w kolejności. Jest to uciążliwe ponieważ jest przerywana praca na “A” i ponowne uruchomienie zawsze trochę czasu trwa.

Z tym udostępnianiem to zawsze występują problemy. Czy sytuacja, którą opisujesz zdarza się zawsze? Ja miałem podobny problem. Z tym, że:

  1. nie zawsze on występował (nie wiem czym jest to powodowane)

  2. zawsze Internet był udostępniony na drugim komputerze! Chociaż nie można było jego kontrolować z poziomu drugiego kompa (włączanie, wyłączanie). Jeśli na pierwszym komputerze była włączona Neostrada to na drugim Internet działał zawsze.

A teraz odpowiedź na pytanie: nie musisz restartować pierwszego komputera, z doświadczenia wiem, że wystarczy zrestartować połączenie sieciowe (a trwa to z lekka krócej) - tzn. wyłączyć je, a później włączyć (przy tym, że połączenie sieciowe właśnie na pierwszym komputerze “A” bo w większości to z nim związane są problemy.

Jeśli chodzi o to, dlaczego nie działa to od razu to zauważyłem, że im dłużej chodzi Xp bez reinstalacji tym częściej zdarzają się te problemy.

w takim razie jeśli to standardowe zachowanie wundowsa to moze wgrać jakiś programik który załatwi sprawę… - nie znam się za bardzo na oprogramowaniu - najlepiej jakiś malutki - który będfzie kontrolował cała sytuację . PROSZE O PODPOWIEDź - na czym oprzeć poprawne działanie takowej sieci domowej