Sieć nie działa po wifi na tel (max zasięg), komp po kablu ok

Przeprowadziłem się, mam internet od tego samego usługodawcy. Podpiąłem wszystko tak jak w starym mieszkaniu. Od routera idzie kabel do PC, tutaj wszystko śmiga bez zarztu (w końcu moge pisać tego posta). Telefony łączą się z wifi (połączenie znalezione, full zasięg) niestety próba wczytania jakiejkolwiek strony kończy się niepowodzeniem. Opera zwraca błąd “Nie można odnaleźć serwera”.

Próbowałem restart routera, ale nic nie pomogło. Dodaje, że na tej konfiguracji wszystko w starm domu chodziło bez zarzutu.

Rotuer to już dość leciwy Planet WAP-4035

Może router nie daje adresów po DHCP, albo daje adresy tylko dla jednego urządzenia. Próbowałeś podłączyć w danej chwili tylko telefon?

Tak, jednocześnie podłączyłem tylko jeden telefon. Drugi podłączyłem dla testów aby sprawdzić czy to wina telefonu czy sieci gdy nie zadziałało na pierwszym. Przypominam, że ten sam telefon na tym samym roterze łączył się w poprzedniej lokalizacji.

Próbuj dać zapomnij sieć (jeśli to android) i połączyć ponownie. Jeśli nie zadziała trzeba będzie spróbować podać adresy ręcznie.

Spróbuj jeszcze wyłączyć dla testu zabezpieczenia wifi (szyfrowanie) i przetestować wtedy połączenie.

Zrestartowałem jeszcze raz router, wszystko wróciło do podstawy (nazwa, brak zabezpieczeń). Chwilę po wejściu na router 192.168.0.1 i próbie zapisu wskoczył mi alert do logowania dla “airOS”. Szybko wygooglowałem że jest to zabezpieczenie usługodawcy… bez tego nic nie skonfiguruje. Inną sprawą jest, że na domyślnych ustawieniach routera telefon też nie może połączyć się z żadną stroną…

Masz internet radiowy?

Nikt nie powiedział, że na domyślnych ustawieniach bez żadnej konfiguracji router ma działać poprawnie.

Zgadza się jest to internet radiowy…

Spróbuj ustawić adres routera np. na 192.168.0.2. Może koliduje ze sprzętem dostawcy przy obecnym adresie.

Dziękuję serdecznie za pomoc @Longhorn2009

Ponowny restart routera, zmiana adresu na 192.168.1.1, wejście, zmiana nazwy sieci + dodanie hasła. Wszystko teraz śmiga. Ciekawy problem…