Sieć niezidentyfikowana, INEA

Witam

Mam mały problem z siecią kablową INEA, podłączając kabel skrosowany do wtyku w laptopie (windows 7), komputer chwile myśli i kończy się na tym że sieć nie zostaje zidentyfikowana

Moja sieć ------- sieć niezidentyfikowana ----X----- Internet (szara planetka)

Podłączyłem kabel do drugiego laptopa (również windows 7) i proces łączenia kończy się tak samo. Grzebałem już w ustawianiach IPv4, odznaczyłem wszystkie składniki połączenia oprócz “Harmonogram pakietów QoS” i Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)" (sposób zaczerpnięty z innego forum). Trochę się już nad tym męczę i prosiłbym o jakąkolwiek pomoc.

Jeśli potrzebne będą jeszcze jakiekolwiek dane proszę napisać

Pozdrawiam

Ale tak się stało nagle czy pierwszy raz podłączasz sieć? Przepinasz kabel z komputera, w którym Internet działa normalnie? Jeżeli to drugie, to nic z tego tym sposobem.

http://www.inea.pl/strony/1/i/194.php

Jeżeli to pierwsze, proponuję skontaktować się z pomocą techniczną.

Mieszkanie jest wynajmowane od wczoraj, dzisiaj podłączałem się pierwszy raz.

Właściciel mieszkania twierdził że internet jest gotowy do użytku i wystarczy tylko podłączyć kabel sieciowy.

@edit

Okazało się że jest jeszcze jakiś niebieski kabel sieciowy nie podłączony do modemu (Motorola). Może ten kabel należy podłączyć do modemu i laptopa ?

Może. Podłącz.

Zmiana kabla nic nie dała.

Ale przeczytałem na podanej przez ciebie stronie pewną informację

“Aby Internet funkcjonował poprawnie po zmianie komputera, należy aktywować adres fizyczny karty sieciowej lub portu USB, w zależności od sposobu połączenia. Czynności tej można dokonać telefonicznie kontaktując się z Call Center Inea, w Elektronicznym Biurze Obsługi Abonenta lub w Biurze Obsługi Abonenta. Zmiana adresu fizycznego jest bezpłatna.”

Spróbuję tego patentu i wkrótce poinformuję o wynikach.

Dziękuję za dotychczasową pomoc :slight_smile: