Siec niezydentyfikowana wifi win 7


(Fifeq10) #1

Witam

Nie mogę się połączyć z wifi, wyskakuje "sieć niezydentyfikowana" i internet nie działa.

Proszę o pomoc!


(adam9870) #2

Co pokazuje Menedżer urządzeń? Logo Windows + R >>> devmgmt.msc >>> OK >>> rozwiń gałąź Karty sieciowe. Czy przy karcie sieciowej bezprzewodowej widzisz np. czarną strzałkę skierowaną do dołu albo wykrzyknik?

Pobierz najnowsze sterowniki do karty sieciowej i spróbuj zainstalować. Na stronie, do której podaję link dostępne są sterowniki dla kart sieciowych ATHEROS i BROADCOM , dlatego wcześniej proszę sprawdzić w Menedżerze urządzeń jakiej firmy posiada Pan kartę.

di-TY1T.png

W moim przypadku jest to karta Atheros.

http://www.samsung.com/us/support/downl ... F511-S02US

Panel sterowania \ Sieć i Internet \ Centrum sieci i udostępniania \ z lewej strony Zmień ustawienia karty sieciowej \ prawy przycisk myszy na Połączenie sieci bezprzewodowej \ Diagnozuj.

Czy wcześniej było w porządku? Może problem leży po stronie routera? Proszę wejść na stronę konfiguracyjną routera, do ustawień dotyczących Wi-Fi i przejrzeć ustawienia. Pomoc - instrukcja obsługi do routera.


(Villy) #3

jaki model laptopa, ściągnij ze strony producenta najnowsze sterowniki do karty sieciowej, jesli nie pomoże do podłącz się do routera kablem Lan, i wtedy powinno sie pokazac jak ma być sieć traktowana (domowa, publiczna) klikasz domowa, wyłączasz kabel i łączysz sie przez wifi ale to dopiero po zaktualizowaniu sterownikow do karty sieciowej