Sieć o2 - a jaki Polski odpowiednik?

(Marcin260) #1

Witam. mam pytanko. Jak telefon jest sprowadzany z za granicy i działał tam w sieci o2 to jaką Polską kartę można do niego włożyć aby działał poprawnie?

(Krzkaczor) #2

Każdą jeżeli nie ma simlocka.

(Marcin260) #3

obecnie nie ma SimLocka. Tylko nie wiem czy był on ściągany patchem czy w inny sposób w serwisie. I mam obawy że jak zainstaluje nowy soft to mi SimLock powróci

(towerone) #4

Nie powróci.

(Sandrok) #5

w Angli niektórych sieciach np. CAREPHONE jeżeli kupisz telefon i będzie to O2 lub T-mobile , telefon jest fabrycznie bez simlocka i spokojnie możesz włożyć Polską kartę .

(Marcin260) #6

Akurat tu się mylisz. jeśli kupisz telefon w polskim Orange lub jakiejkolwiek innej sieci i ściągniesz sima po przez wgranie patcha to po reinstalacji oprogramowania patch się kasuje i simlock wraca.

(towerone) #7

Zgooglowałem temat i możesz mieć rację. Zbyt pochopnie napisałem wcześniej, że simlock nie powróci.

(Filemon333) #8

Mam podobny problem i powtorze pytanie: jaki jest polski odpowiednik sieci O2? (Play? Plus?)

Pytam, gdyz z mojego telefonu nie da sie sciagnac simlocka: 05.12.01 i wszystko jasne

:frowning: HELP!

(I Tomasz I) #9

Nie ma takiego odpowiednika.

(Cedar) #10

Co Wy z tymi odpowiednikami? Nie ma czegoś takiego. Np. telefon z Orange z zachodu nie działa w Orange polskim. Chyba, że się trafiają jakieś inne przypadki ale na pewno nie jest powiedziane, że Orange = Orange i będzie działało na 100%

(Szczepaniakpila) #11

Jeżeli chodzi Zagraniczne odpowiedniki:

Orange-Orange

Plus GSM- Vodafone

Era- T-mobile

Co do simlocka to CZASAMI( ale rzadko ) zdarza się że telefon z simlockiem Orange z innego kraju działa w Polsce ale na to nie licz. Simlock Vodafone kartą Plusa nie ominiesz, identycznie z Erą...tutaj też nie będzie działać

(I Tomasz I) #12

Co ma wspólnego telefonica z tmobile, że wrzucasz je do jednego worka?

(Szczepaniakpila) #13

Przepraszam- fakt mój błąd- post powyżej poprawiłem.