Sieć o2 - a jaki Polski odpowiednik?

Witam. mam pytanko. Jak telefon jest sprowadzany z za granicy i działał tam w sieci o2 to jaką Polską kartę można do niego włożyć aby działał poprawnie?

Każdą jeżeli nie ma simlocka.

obecnie nie ma SimLocka. Tylko nie wiem czy był on ściągany patchem czy w inny sposób w serwisie. I mam obawy że jak zainstaluje nowy soft to mi SimLock powróci

Nie powróci.

w Angli niektórych sieciach np. CAREPHONE jeżeli kupisz telefon i będzie to O2 lub T-mobile , telefon jest fabrycznie bez simlocka i spokojnie możesz włożyć Polską kartę .

Akurat tu się mylisz. jeśli kupisz telefon w polskim Orange lub jakiejkolwiek innej sieci i ściągniesz sima po przez wgranie patcha to po reinstalacji oprogramowania patch się kasuje i simlock wraca.

Zgooglowałem temat i możesz mieć rację. Zbyt pochopnie napisałem wcześniej, że simlock nie powróci.

Mam podobny problem i powtorze pytanie: jaki jest polski odpowiednik sieci O2? (Play? Plus?)

Pytam, gdyz z mojego telefonu nie da sie sciagnac simlocka: 05.12.01 i wszystko jasne

:frowning: HELP!

Nie ma takiego odpowiednika.

Co Wy z tymi odpowiednikami? Nie ma czegoś takiego. Np. telefon z Orange z zachodu nie działa w Orange polskim. Chyba, że się trafiają jakieś inne przypadki ale na pewno nie jest powiedziane, że Orange = Orange i będzie działało na 100%

Jeżeli chodzi Zagraniczne odpowiedniki:

Orange-Orange

Plus GSM- Vodafone

Era- T-mobile

Co do simlocka to CZASAMI( ale rzadko ) zdarza się że telefon z simlockiem Orange z innego kraju działa w Polsce ale na to nie licz. Simlock Vodafone kartą Plusa nie ominiesz, identycznie z Erą…tutaj też nie będzie działać

Co ma wspólnego telefonica z tmobile, że wrzucasz je do jednego worka?

Przepraszam- fakt mój błąd- post powyżej poprawiłem.