Sieć radiowa a ping?

Mam pytanie czy z powodu radiówki mam tak wysoki ping i czy można go jakoś obniżyć samemu czy tylko zgłosić się do administratora?

Ping:186

82613224.png

Sprawdź prędkość na stronie http://www.dsl.cz

dodam ze głównie chodzi mi o granie na necie:)

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 20:03

Rychlost připojení k internetu: 703,83 kbit/s

Rychlost stahování dat: 88 kByte/s

Rychlost odezvy (ping): min 62,461 ms

max 102,686 ms

Ø 76,032 ms

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 20:03

HMMM…Skąd te różnice??Nierozumiem :?

Sprawdzona strona jest ta, więc prosze wg niej się sugerować.

sprawdź ping do bramy, a najlepiej do ip łącza przez które administrator łaczy się z netem. Na to co poza tym administrator ma mały albo żaden wpływ.

A jak mam sprawdzić ping do bramy i do łącza przez które administrator łączy się z netem???

w meni start kliknij uruchom

wpisz cmd

i tam wpisz ipconfig /all

(lub poprostu poklikaj na polaczenie sieciowe)

wyswietli ci SIE twoj IP brama domysla mac karty itd itp

wpisz ping (i tutaj podaj adres bramy domyslnej) u mnie jest to tak

ping 192.168.0.1

albo kliknij na ikonce połączenia w trayu, stan, obsługa i jest brama domyślna, dalej masz szczegóły z dokładnymi danymi

wiec według tego ma średni ping 12 ms

co to mi daje?

Te 12 ms mówi Ci, że zanim wyjdziesz “na świat” masz całe 12 ms “w plecy”, czyli straty … To nie jest wiele dla przeciętnego użytkownika, ale dla gracza jest to już jakiś powód do niezadowolenia.

Padnie pytanie jak to poprawić ?

Mam sieć Wi-fi i na odległościach ok. 2 km (oczywiście czysty eter) ping wynosi średnio 3-4 ms. Przyczyną Twojego pingu, może być zbyt długi kabel koncentryczny, zbyt słaba antena, chipset na karcie radiowej (ISP zwykle tną po kosztach kupując Realtek’i :evil: ), mała moc twojej karty radiowej, zaśniedziałe lub źle zarobione styki RP-SMA lub N (przy antenie, jeżeli takowe są).

derwu wszystko napisałeś co chciałem napisać, dodam jedynie, że ping do bramy nie powinien być dłuższy jak 5 ms, ale sebcio2804 sprawdź jeszcze ping do łącza przez które Twój provider wychodzi z sieci bo ten ping jest najważniejszy, świadczy o prawidłowej konfiguracji sieci ale nie sugeruj się jednorazowym wynikiem tylko sprawdź o różnych porach dnia. Jak to zrobisz to poleceniem tracert możesz sprawdzić gdzie pakiety “utykają” po wyjściu z Twojego lanu i kogo winić. A sieciówkę własną możesz sprawdzić poleceniem / z wiersza poleceń / ping localhost i tu czas powinien być bezwzględnie poniżej 1 ms, a średni 0.

Wybaczcie te ciągłe pytania ale jak to zrobić?

sieciówka tzn ping (localhost) mam 0

jak localhost masz 0 to ok. sieciówka w porządku, jak nie znasz ip wyjściowego Twojego providera najlepiej w googlach wpisz “mój ip” i powinieneś znaleźć jakiś link, który pokaże nie tylko Twój ip ale ip np. neostrady, którą ma Twój provider / będzie się chyba zaczynać od 83.xxx…/ i jak go ustalisz to go spinguj bo to jest prawdziwa brama z WLanu.

http://www.kurshtml.boo.pl/ip/index.php

Powyżej przydatny tester IP. Spróbuj tak jak zalecił kolega pingować adres IP jaki wyświetli ta strona.

Jeżeli występują znaczne opóźnienia (20> ms) przyczyna leży u Twojego ISP lub ktoś w sieci mógł włączyć eMule, BitComet itp. Co skutecznie wydłuży ping “na świat”…

Wiec na tym testerze pojawił mi się dwa razy mój ip.W okienku ip i host.

Właśnie zrobiłem i go spingowałem,wyszło 7 ms

to nie jest wcale źle, ale musisz parę razy przeprowadzić ten test o różnych porach dnia i aby średnio nie było więcej jak napisał derwu

czyli 20 ms, jeśli sporadycznie będzie więcej to dalej jest ok. bo idealne sieci są tylko w ksiązkach, wystarczy, że jakiś serwer po drodze wyłączy się i zmienia sie trasa routingu to mogą wystąpić znaczne wydłużenia. Dlatego te obserwacje trzeba prowadzić kilka dni. Jeśli masz długi ping do jakiejś strony wpisz w cmd polecenie tracert i tu adres / np. tracert http://www.google.pl / i otrzymasz w wyniku trasę pakietów od Twojego komputera do tej strony z wyświetleniem po drodze nazw serwerów i czasów dojścia. Zobaczysz wtedy gdzie pakiety najdłużej przechodzą.

Ok.Bardzo Wam dziękuję :smiley: :smiley: