Sieć radiowa pod Ubuntu - problem z uruchomieniem

Witam,

Mam następujący problem. Mam zamiar przesiąść się na Linuxa (konkretnie dystrybucję Ubuntu) jednak od wczoraj mam Internet drogą radiową. Karta sieciowa wewnętrzna Canyon CN-WF511. Oczywiście sterowniki dostarczone przez producenta są jedynie do Windowsa. Stąd moje pytanie - jakie sterowniki ściągnąć, gdzie mogę je znaleźć i jak je zainstalować? I jeszcze jedno - czy możliwe jest “odpalenie” tej karty (a zarazem Internetu) działając na LiveCD Ubuntu, czy trzeba to robić na zainstalowanym systemie? Bo chciałem najpierw sprawdzić jak to śmiga, Internet jest mi potrzebny do pracy, więc nie mogę sobie pozwolić na jego utratę nawet na kilka dni.

Proszę o pomoc, jeżeli tylko ktoś może.

Możliwe jest uruchomienie internetu radiowego na LiveCD Ubuntu, jeśli się uda to znaczy że niebędzie potrzeby instalowania sterowników do karty sieciowej.

ps.Musisz spisać swój aders Ip, maskę podsieci, bramę domyślną z ustawień w Windowsie a później wprowadzić w odpowiednie miejsce w LiveCD Ubuntu.

W systemie jest program do sieci bezprzewodowych i np. ja żadnych sterowników do karty wi-fi nie musiałem instalowac system sam znalazł karte i sieci podłączyłem się do tej której używam i internet działa.

Tobi - tak, program jest, ale mimo podanych wszystkich danych Internet nie ruszy. Poszperałem po kilku poradnikach na forum Ubuntu i raz udało mi się doprowadzić do sytuacji gdzie net był (po wpisaniu adresu strony w FF na dolnej belce pisało “looking for adres”) jednak strony się nie wczytywały. Szukało, szukało, aż następował time out.

Robiłem to wielokrotnie, nie pomaga.

Maestro00 zrobiłem jak mówiłeś i nic z tego :frowning:

U mnie są trzy, ale podałem je w prawidłowej kolejności.

Trwało aż do time out’u, ale jestem pewien, że podałem je w prawidłowej kolejności.

Nie wiem, może to wina LiveCD i będzie wszystko działać dopiero po zainstalowanieu. Ale raczej w to wątpię.

Więc nadal prosiłym o pomoc ._.