Siec skladajaca sie z dwoch routerow, wybor routera

Witam! Mam taki zamysł, aby podłączyć bezprzewodowo dwa routery, tylko kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Ma to wyglądać następująco: do gniazdka telefonicznego będzie podłączony jeden z routerów, który będzie podłączony bezprzewodowo do drugiego, a do tego drugiego podłączone będą( kablowo) Xbox360,PS3 i TV i 2 PC(bezprzewodowo)(we wszystkich urzadzeniach ma być Internet). Od razu mowie, ze routery nie mogą być podłączone kablem, ponieważ ten " z Internetem" znajdować się będzie na dole a drugi na pietrze. Od razu prosiłbym, abyście polecili dwa routery, które mogą się tak podłączyć, ale żeby nie były zbyt drogie, bo trzeba to pomnożyć x2(chociaż mogą to być dwa rożne modele).

Przynajmniej jeden z routerów musi mieć możliwość pracy jako wireless repeter (Wireless Repeating Function), mój Netgear WGR614 v9 ma tą funkcję (celowo wytłuściłem v9 bo miałem wcześniej v6 który tej funkcji nie miał).

Pierwszy router adsl, drugi musi dzialac jako access point klient np. http://allegro.pl/item1107849427_ovisli … t_24h.html

ksej , słusznie zauważył że ten pierwszy musi być routerem adsl a drugi musi mieć funkcję Access Point Client (lub Wireless Repeating Function).

Czyli jeżeli mam liveboxa to mogę kupić tylko tego z Access Point Client?? Jeśli tak, to jakiego polecacie tak do 200zl(potrzebuje żeby miał 4 wyjścia LAN)?

NETGEAR WGR614 v9

Ja wolałbym router z modemem ADSL od razu (pod Neostradę), z tego co znalazłem wynika, że Twój Netgear ma wejście RJ-45. W razie gdyby coś się zmieniło (wygaśnięcie umowy z TP- oddanie Liveboxa etc.) miałbym w pełni funkcjonalny.

Dodane 01.08.2010 (N) 9:54

Kupiłem dwa routery jeden z AP Client, drugi zamiast liveboxa jako modem ADSL i AP, bo to nie jest urządzenie najwyższej klasy - co chwile rwie połączenie z PS3. Dzięki wszystkim za pomoc, bez Waszej pomocy nie wiem czy znalazlbym jak to zrobic. Tematu jeszcze nie zamykam ponieważ jeżeli będę miał pytania co do podłączenia to skieruje je do Was , ale mam nadzieję, że będzie to łatwe i przyjemne :wink: . Jeszcze raz dzieki!

Jeśli w/g Ciebie tryby pracy Access Point Client i Repeater są takie same to gratulacje…

kazkos , nie czepiaj się szczegółów, wiem że nie są to dokładnie identyczne funkcje ale działają w podobny sposób (jeśli uważasz że pominąłem coś istotnego w tym przypadku to trzeba było to dopisać).

Scripter1, nie chciałem się czepiać i jeśli Cię uraziłem to przepraszam !!

Natomiast Twoja wypowiedź jest błędna i chciałem tylko zwrócić na to uwagę.

W przypadku konfiguracji, którą chcemy osiągnąć w rozważanym przypadku tryb pracy Access Point Client jest zły, ponieważ w tym trybie sygnał bezprzewodowy jest tylko i wyłącznie odbierany, tryb nie posiada możliwości dalszego przekazywania sygnału bezprzewodowo. Można go przekazać dalej za pomocą kabla.

W rozważanym przypadku chcemy skonfigurować urządzenie tak aby jednoczenie odbierało i nadawało bezprzewodowo, czy faktycznie możemy użyć trybu repeater.

Scripter1, jeszcze raz przepraszam jeśli Cie uraziłem i jednoczenie proszę abyś nie wprowadzał innych w błąd.

Faktycznie kolega kazkos ma rację że tylko tryb wireless repeater się tu nada.

Znałem tą różnicę ale źle zrozumiałem jak mają być podłączone urządzenia do tego drugiego routera (zrozumiałem że będą podłączone tylko kablowo), mój błąd.

Niemniej router który poleciłem wyżej (NETGEAR WGR614 v9) ma funkcję repetera więc będzie tu odpowiedni.

Scripter1, kupiłem inny router z AP Client(TP-LINK WR543G). Po 1h grzebania w routerach utworzylem sieć. Troszkę inną niz planowalem, ale wychodzi na to samo, poniewaz teraz jest podlaczone tak: Internet>>pierwszy router (TP-LINK W8901G) do tego jest podlaczone 2 PC i router(TP-Link WR543G) bezprzewodowo a do tego drugiego routera kablowo jest podlaczone PS3, X360 i TV. Więc zmieniło sie tylko polaczenie bezprzewodowe - PC nie sa podlaczone pod drugi ale pod pierwszy router, wiec wszystko jest w porządku. Teraz mam takie pytanie: czy istnieje możliwość abym mógł strumieniowo z PC przesyłać pliki multimedialne na Xboxa i PS3, bo jak dałem w Xboxie szukaj komputera to nic nie znalazł, tak samo jak daje w Windows 7, aby wyswietlił mape sieci to widzi tylko drugiego kompa a PS3 i X’a nie ( a są włączone). Czy nie jest to spowodowane tym, ze to są tak jakby dwie sieci, a jeśli się da to jakoś ominąć to proszę o wyjaśnienie. Dziękuję.

Rozumiem że PC jest podłączony od router1 a PS3 pod router2, w takim wypadku musisz ustawić w router2 przekierowanie odpowiednich portów choć może to nie wystarczyć i może być konieczne ustawienia strefy zdemilitaryzowanej (inne określenia spotykane w routerach to DMZ oraz Default Serwer) o ile masz taką funkcję w routerze.

Można kupić sam reapeter: http://www.alibaba.pl/opinie/netgear-un … o-c0550149

To działa na zasadzie wzmacniania sygnału z innego routera.

Jeśli jednak szukasz czegoś z wbudowanym modemem i opcją WDS to jest Netgear DG834Gv4 i starsza wersja v3.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czyli jeżeli użyłbym repeater’a(WDS) zamiast AP Client to czy można do niego podłączyć urządzenia pod LAN?

Osobiście nie spotkałem się z samy repeterem ale najprawdopodobniej takie urządzenie nie ma gniazd LAN i funkcjonuje jedynie w roli że tak nazwę “przedłużacza” sygnału radiowego.

To już zależy od konkretnego urządzenia, ale zazwyczaj są normalnie 4 porty RJ45. Tu masz specyfikację przykładowego reapetera:

http://www.netgear.com.au/au/Product/AP … /WN2000RPT

Wszystko jest opisane, więc nie powinno być problemu. Porty sieciowe ten netgear ma, więc można coś podpiąć po kablu.