Sieć vista xp i problem z drukarką

Witam

Mam w domu taką sieć komp stacjonarny (z drukarką) podpięty kabelkiem do routera i lapka z vistą (wi-fi)

Po dwóch dniach bojów udało mi sie włączyć udostępnienie plików i chciałem jeszcze móc drukować nie podpinając laptopa do drukarki :smiley:

Walczyłem z tym dziś od rana i doszedłem do tego że moge drukować przez kabel (jeśli w ustawieniach dam port usb) i moge drukować bezprzewodowo jeżeli w ust. portu dam \STACJONARNY\Samsung czyli adres drukarki.

Nie wiem jak zrobić aby były “dwie oddziele drukarki” do wyboru bo jak chce dodać tą drukarke ze stacjonarnego to pojawia sie takie coś:

image_id: 998

próbowałem ten problem rozwiązać TYM sposobem ale nie udało sie :frowning:

nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem ale jesli tak to:

Panel Sterowania --> Drukarki i faksy --> PPM na drukarkę --> udostępnianie

ale takie rozwiązanie ma tą wadę, że komputer, do którego podłączona jest drukarka musi być włączony aby móc drukować z innego komputera w sieci…

niestety źle mnie zrozumiałes

chodzi o to że MOGE drukowac przez fale jeżeli w ustawieniach drukarki na lapku dam port do drukarki z kompa stacjonarnego i MOGE też drukowac (przy podpięciu drukarki do ko0mpa) jak w ustawieniach portu dam USB ale nie chciałbym za każdym razem zmieniac tego w ustawieniach ale żebym miał do wyboru (jak dam “drukuj” np. w wordzie) dwie drukarki i bym je wybierał w zależności od tego jak mam podpiętą drukarke

KAPUJE KTOŚ O CO MI CHODZI :?:

hmmmm… trochę ciężko zrozumieć Twój problem:

do stacjonarnego podłączasz przez USB drukarkę (port USB) i udostępniasz ją w sieci, w laptopie ustawiasz jako port IP udostępnionej drukarki i możesz drukować bezprzewodowo, nie musisz zmieniać portów.

Możesz też kupić router z portem USB, wtedy nie będzie potrzeby włączania komputera żeby drukować. Polecam Edimax br-6315 (G) lub Asus WL-500W (N).

Pozdrawiam

ja to moge ustawić żeby drukowało bezprzewodowo. Ale jak stacjonarny jest wyłączony to wtedy ide z lapkiem do drukarki i podpinam pod USB ale wtedy nie moge i musze zmieniać port na usb ;/

a nie moge dodać drugiej drukarki żeby była pod usb (tak żebym miał dwie do wyboru)

chyba ciężko zrozumieć mój problem :lol: ale trudno może komuś sie uda :smiley:

A nie możesz zainstalować dwa razy tej samej drukarki ?

Raz byś dał sobie bezprzewodowo i daj nazwę jej np.nazwa drukarki-WiFi

drugi raz zainstalował tą samą ale już mając ją podpiętą i przez ten port co trzeba i nazwał np. nazwa drukarki-kabel ?

Próbowałeś tak ?

Sam może spróbuję zrobić na potrzeby tematu pewnie jutro jak to co teraz napisałem nie wyjdzie to się przejdę z laptopem bliżej mojej drukarki i spróbuję, szczególnie ze względu na nasz prawie ten sam podpis :slight_smile:

P.S faktycznie ten Twój w810i zdaje egzamin z tym aparatem jeżeli wszystkie te fotki są telefonem robione-Zdjęcia na BikeStats.

Nieaktualne to co wyżej napisałem bo teraz przeczytałem Twój ostatni post i widzę, że jednak próbowałeś.

Nie wiem czemu ale mi komputer zaraz po podłączeniu odrazu sterownik i port przypisał i zainstalował drukarkę z tą samą nazwą tylko dodał “kopia 1” później zmieniłem na “USB”

258ab84deb7b5a09m.png

sprawdze jeszce raz z tym instalowaniem drukarki podwójnie i jutro dam znać ale wydaje mi sie że już to robiłem :slight_smile:

PS a co do mojego w810 to był super telefonik (jeszcze jak sie go stuningowało :D) tyle że siadła w nim płytka główna i leży sobie teraz w szufladzie na pamiątke