Sieć Vista - XP kilka pytań

Mamy 2 kompy. A - Vista SP1 B - XP SP2

Sieć zrobiona ręcznie:

Typ sieci - Sieć publiczna

na obu grupa robocza DOMEK,

IP: A - 192.168.0.1 B - 192.168.0.2

MASKA: 255.255.255.0 sieć gra bez problemu z 1Gb/s

Dodatkowo komp B korzysta z neta za pośrednictwem routera przez WiFi. Jak podłączam komp A do routera za pomocą skrętki będę musiał coś zmienić w ustawieniach połączenia lokalnego ? Nie chciał bym ustawień tracić z tego względu że kopiuje duże pliki z kompa B na A (lan 1Gb/s), czyli chce mieć neta na kompie A odłączam go od B podłączam do routera i (… - co zrobić by mieć neta) potem chciałbym skopiować duży plik z kompa B na A odłączam kompa A od routera (neta brak) i sobie kopiuje da się tak zrobić ?

Czy może kupić kartę WiFi na USB do kompa A i będę miał na stałe jednocześnie sieć lan (1Gb/s) oraz neta za pośrednictwem wifi zarówno na A jak i B.

Z tego co wiem jak oba kompy A i B będą podłączone do routera (oba za pośrednictwem kart WiFi)) to i tak między nimi będzie sieć lecz prędkość będzie mizerna (Wifi 54Mb/s chyba) a tak po lanie mamy 1Gb/s (10GB w 14min)

Hmm troszkę pomieszałeś :wink: ale mam jedną sugestię - na kompie B masz neta - możesz go udostępnić po kablu (tak jak się łączysz) kompowi A. :slight_smile:

Nie wiem czy ta odpowiedź się na coś przyda… no ale mam dobre chęci :slight_smile:

Pozdrawiam

Pomieszane że już nie wiem.

Narysuj jakiś schemacik jak to masz.

54Mbit, haha jak będziesz miał dwa kompy po WiFi to się szykuj na przenoszenie plików :slight_smile: U mnie przy 5m odległości komputerów idzie 1MegaBajt-8Mbit.

Takto jak jeden skrętka, drugi WiFi to ok. 2.5MegaBajta-20Mbit, czyli i tak nieźle.

Problem nieaktualny. Sieć mam zarówno przez Wifi jak i lan. Lan do kopiowania plików, Wifi do internetu.