Sieć w domu dlaczego komputery się nie widzą

Wczoraj po 4 godzinach walki pomysły mi się skończyły. Może pomożecie. Sprawa wygląda tak:

  1. Laptop Dell d400, XP+SP3, łączy się do internetu po WIFI. Komputer pobiera wszystkie dane sieciowe po DHCP. Zainstalowany Avast + Firewall z XP. Komputer dodany do GRUPY ROBOCZEJ ASDF. Foldery udostępnione.

  2. Laptop HP 8510w, XP+SP3 łączy się do internetu po WIFI. Komputer pobiera wszystkie dane sieciowe po DHCP. Zainstalowany Avast + Firewall Comodo. Komputer dodany do GRUPY ROBOCZEJ ASDF. Foldery udostępnione.

No i komputery się nie widzą.

Komputery łączą się z internetem poprzez router TP-Link TL-WR340G. Wszystko zrobione na DHCP. Adrsy MAC powiązałem na sztywno z adresami IP tak żeby za każdym razem każdy laptop maił swoje IP odpowiednio 192.168.1.101 a drugi 192.168.1.102

  1. Ping z HP do Della Wychodzi. W drugą stronę ciężko stwierdzić bo w dellu nie działa mi kilka klawiszy (zalałem je) wiec wszystko robię albo poprzez kopiuj-wklej albo klawiszami które działają

  2. Przez moment powyłączałem wszystkie firewalle i też się nie widziały

  3. Zmieniłem kilka razy grupę roboczą aby to działało. Restartowałem wszystko setki razy

  4. Nie wiem czy to ważne ale na obu laptopach wszystko wykonywałem z użytkownika na prawach admina. Konto nie zabezpieczone hasłem

  5. Na dellu w firewallu XP w wyjątkach zaznaczone “udostępnianie plików i drukarek”

  6. W obu we właściwościach sieci dodana usługa udostępniania drukarek i plików

Macie pomysł co jeszcze można zrobić żeby się foldery widziały.?

Z góry dzięki za wszystkie uwagi

Kolego to moze wina tego routera TP-Link TL-WR340G, a dokladnie jego ustawien, bo router sam w sobie sprawuje sie doskonale, mam go od roku i dziala swietnie (P2P, etc.).

Zobacz na moj post: udostepnianie-plikow-laptopach-problem-t469347.html mam to samo (ten sam router) ale na Win7, ustawienia udostepniania tak samo jak Ty, wiec to chyba wina routera. Oba laptopy daja ping takze widza sie ale nie widac ich w otoczeniu sieciowym. Mam wgrany najnowszy firmware. Jesli na forum nikt nie pomoze to chyba napisze do producenta.

Mam sieć na TP-Link TL-WR340G i wszystko działa. Jest jednak jedna różnica, laptop na WiFi zaś PC po kablu. W zasadzie nie powinno, to mieć znaczenia.

Jedyne co przychodzi mi do głowy, to zmiana ustawień “Połączenia sieciowe” na: “Automatycznie wykryj ustawienia sieci”.

Spróbuj, może zadziała.

Jeśli masz możliwość to podłącz oba laptopy kablem do routera, zobacz czy wtedy będą się widzieć.

Z doświadczenia wiem, że WiFi + XP (bardzo często) = problem z siecią :expressionless:

Tutaj możesz zawsze poszukać porady: http://www.favore.pl/cat151113_pogotowi … erowe.html

Polecam!