Siec w domu - laptop

(Marasmaras) #1

witam

mam kompa podłączonego do radiówki

chciałbym kupić używanego laptopa i podłączyć go do radiówki ale nie na sztywno przez kabel tylko zrobić w domu sieć bezprzewodową np.tak ja wi-fi

czy da sie to zrobić i czy trzeba miec jakiegos specjalnego laptopa

(Wossek3) #2

witaj:)

jezeli chcesz zrobis sobie siec, to tego laptopa co kupisz najlepiej bylo by gdyby posiadal juz wbudowana karte Wi-fi, a jezeli by nie posiadal to bys musial dokupic karte Wi-fi (albo PCMCIA labo USB) i w tedy tylko do PC-ta karte Wi-fi i sie juz masz. Wtedy udostepniasz na laptopa neta z zwyklego kompa i masz na oby dwuch kompach neta.

pozdro

elo

(Marasmaras) #3

a jak zrobic zeby byla siec tylko na laptopie a stacjonarny bylby wtedy wylaczony

(Wossek3) #4

no jezeli jeden komputer bedzie wylaczony to nidgy nie bedziesz mial na tym wlaczonym sieci.

(Pawelr87) #5

radiówka podłączona przez kartę PCI w środku w kompie i do tego wpięta antena? czy przez AP i pod LAN'a?

najlepiej pogadaj z adminem sieci o możliwości dostania routera i zrobienia sieci, a jeśli musisz sam zrobić sobie taką sieć to kupujesz routera WLAN i AP, łączysz te dwa urządzenia ze sobą i jedno pod antenę, konfigurujesz i działa (jeśli masz zabezpieczoną radiówkę - a pewno tak - to musisz poprosić Admina sieci o konfigurację), no i karte wi-fi w lapku, wiecej... to pisz na gg. pozdro

(Wossek3) #6

Ale po co ma kasę wydawać na router skoro może udostępnić neta z jednego kompa na drugi. nie potrzebne koszty.

(Pawelr87) #7

wydawało mi sie albo nie że Pan marasmaras chciałby sieć bezprzewodową

(Wossek3) #8

ale napisał ze ma podłączonego kompa do neta, wiec mógł by zrobić sieć bezprzewodową miedzy nimi.

(Pawelr87) #9

hmmm czy nasz pytający chce mieć jednego kompa pod netem czy dwa?? :?

wiec poczekajmy na jego odpowiedz :wink:

(Marasmaras) #10

najbardziej zależało by mi abym miał neta w laptopie .gdzies czytałem że można kupić ruter z anteną do domowej sieci ale nie wiem czy laptop miałby już taką antenę w sobie czy musiałbym dokupić też do laptopa

p.s.jak się nazywa w laptopie taka karta jaką mam w stacjonarnym

(Elf258) #11

Do bezprzewodowej sieci lokalnej potrzebujesz Access Pointa i router wi-fi. 1. Do AP podłączasz kabel od dostawcy

1. AP kablem łączysz z routerem

2. Konfigurujesz

3. Cieszysz się domową siecią :slight_smile:

Ważne żeby AP miał funkcję client

karta WAN , lub Wirelessxxx, np. 802.11g