Siec w domu - laptop

witam

mam kompa podłączonego do radiówki

chciałbym kupić używanego laptopa i podłączyć go do radiówki ale nie na sztywno przez kabel tylko zrobić w domu sieć bezprzewodową np.tak ja wi-fi

czy da sie to zrobić i czy trzeba miec jakiegos specjalnego laptopa

witaj:)

jezeli chcesz zrobis sobie siec, to tego laptopa co kupisz najlepiej bylo by gdyby posiadal juz wbudowana karte Wi-fi, a jezeli by nie posiadal to bys musial dokupic karte Wi-fi (albo PCMCIA labo USB) i w tedy tylko do PC-ta karte Wi-fi i sie juz masz. Wtedy udostepniasz na laptopa neta z zwyklego kompa i masz na oby dwuch kompach neta.

pozdro

elo

a jak zrobic zeby byla siec tylko na laptopie a stacjonarny bylby wtedy wylaczony

no jezeli jeden komputer bedzie wylaczony to nidgy nie bedziesz mial na tym wlaczonym sieci.

radiówka podłączona przez kartę PCI w środku w kompie i do tego wpięta antena? czy przez AP i pod LAN’a?

najlepiej pogadaj z adminem sieci o możliwości dostania routera i zrobienia sieci, a jeśli musisz sam zrobić sobie taką sieć to kupujesz routera WLAN i AP, łączysz te dwa urządzenia ze sobą i jedno pod antenę, konfigurujesz i działa (jeśli masz zabezpieczoną radiówkę - a pewno tak - to musisz poprosić Admina sieci o konfigurację), no i karte wi-fi w lapku, wiecej… to pisz na gg. pozdro

Ale po co ma kasę wydawać na router skoro może udostępnić neta z jednego kompa na drugi. nie potrzebne koszty.

wydawało mi sie albo nie że Pan marasmaras chciałby sieć bezprzewodową

ale napisał ze ma podłączonego kompa do neta, wiec mógł by zrobić sieć bezprzewodową miedzy nimi.

hmmm czy nasz pytający chce mieć jednego kompa pod netem czy dwa?? :?

wiec poczekajmy na jego odpowiedz :wink:

najbardziej zależało by mi abym miał neta w laptopie .gdzies czytałem że można kupić ruter z anteną do domowej sieci ale nie wiem czy laptop miałby już taką antenę w sobie czy musiałbym dokupić też do laptopa

p.s.jak się nazywa w laptopie taka karta jaką mam w stacjonarnym

Do bezprzewodowej sieci lokalnej potrzebujesz Access Pointa i router wi-fi. 1. Do AP podłączasz kabel od dostawcy

  1. AP kablem łączysz z routerem

  2. Konfigurujesz

  3. Cieszysz się domową siecią :slight_smile:

Ważne żeby AP miał funkcję client

karta WAN , lub Wirelessxxx, np. 802.11g